40 copy

به گزارش ایسپا، زمانی توماس هابز، فیلسوف عصر روشنگری این نظریه را مطرح کرد که وقتی مردم با شکل‌گیری حکومتی موافقت می‌کنند، برخی حقوق خود را در ‌ازای امنیتی که دولت برایشان ایجاد می‌کند از دست می‌دهند.

بیماری همه‌گیر کرونا بردباری آمریکایی‌ها را در این زمینه آزمود، اما حالا واکسیناسیون اجباری آخرین هزینه ناشی از مسوولیت اجتماعی است که دانشمندان برای پایان دادن به شیوع ویروس توصیه کرده‌اند.اما این اجبار مقوله تازه‌ای نیست.مدارس نیز دانش‌آموزان را ملزم کرده‌اند تا در برابر بیماری‌هایی مانند سرخک، سرخجه و کزاز واکسینه شوند.اگرچه مقاومت‌هایی برای تزریق واکسن فلج اطفال وجود داشت؛ اما در نهایت شهروندان زیادی برای از بین رفتن این بیماری به واکسیناسیون تن دادند.

 امروز نیز در شرایط مشابهی آمریکایی‌ها از فرآیند اجباری واکسیناسیون حمایت می‌کنند. نظرسنجی اکونومیست و یوگاو نشان می‌دهد که 52درصد بزرگسالان آمریکایی حامی فرمان جو بایدن در 9 سپتامبر هستند. اگرچه 40درصد نیز موافق آن نیستند. این فرمان از همه موسسات و پیمان‌کاران فدرال و همچنین مراکز بهداشتی دریافت‌کننده بیمه پزشکی سالمندان و بیمه پزشکی مستمندان خواسته است که با پافشاری کارگران را در برابر ویروس کرونا واکسینه کنند. تخمین‌های غیررسمی نشان می‌دهد 100 میلیون آمریکایی می‌توانند تحت پوشش این واکسیناسیون سراسری قرار بگیرند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد 60درصد بزرگسالان آمریکایی معتقدند معلمان باید به‌صورت اجباری در برابر کووید-19 واکسینه شوند، بیش از دوبرابر کسانی که تصور می‌کنند این کار ضروری نیست.

اکثریت همچنین از الزام دانش‌آموزان برای تزریق واکسن و همین‌طور کارکنان پزشکی و کسانی که تحت پوشش حمایت‌های دولتی نیستند، حمایت می‌کنند. فقط در مواردی بسیار نادر سه‌چهارم مردم با واکسیناسیون اجباری برخی استثنائات مانند کسانی که معافیت پزشکی دارند یا دارای نقص ایمنی یا اختلالاتی از این ‌دست هستند، مخالفت کرده‌اند. چیزی حدود 10درصد از پاسخگویان از معافیت افرادی که عمیقا مذهبی هستند و همین‌طور مایل به آزمایش هفتگی هستند، حمایت می‌کنند.

البته این احتمال وجود دارد که طرح جامع بایدن برای واکسیناسیون سراسری با واکنش بیشتری از آمریکایی‌های واکسینه‌نشده مواجه شود؛ اما بر اساس یافته‌های یوگاو این فقط شامل 17درصد آمریکایی‌های بالای 18 سال می‌شود. نسبت موافقان واکسن بیشتر از 44درصد هستند؛ همان‌هایی که اقدامات او را به‌طورکلی به‌عنوان رئیس‌جمهور تایید می‌کنند.

با این احوال بنا به گزارش‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، تقریبا 90 میلیون بزرگسال آمریکایی هنوز به‌طور کامل واکسن تزریق نکرده‌اند. دستور بایدن می‌تواند مسیر ویروس را در آمریکا تغییر دهد. واکسیناسیون بیشتر به معنای جلوگیری از انتقال بیشتر این بیماری و احتمال جهش کمتر است و این می‌تواند به دولت بایدن در مهار موج چهارم کرونا کمک کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند