آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۵۱۰۴

 • سایه شبکه‌های اجتماعی بر بازارهای مالی

  دنیای‌اقتصاد: اگر شبکه‌های اجتماعی تا دیروز فقط محلی برای نمایش رخدادهای شخصی بود امروزه به یکی از مهم‌ترین فضاهای تاثیرگذار در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی تبدیل شده است. آمارهای به‌دست آمده از پایش ارتباطات کاربران نشان‌دهنده رشد قابل‌توجه تعاملات کاربران فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی در این شبکه‌هاست. از جمله مهم‌ترین آنها بازار سرمایه است که بخش قابل‌توجهی از اخبار، تحلیل‌ها و اطلاعات مختلف این بازار روی شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌شود. در این میان حتی برخی پیام‌رسان‌های فیلتر شده نقش مهمی در اطلاع‌رسانی این عرصه را ایفا می‌کنند.
 • حذف صدها حساب مسروقه در اینستاگرام

  ایسنا: اینستاگرام صدها حساب مرتبط با یک گروه هکری را که با استفاده از تاکتیک‌های خاص به سرقت و فروش مجدد آنها اقدام کرده بودند، غیرفعال کرد. اعضای گروه هکری OGUsers از فیس‌بوک - شرکت مادر اینستاگرام - نامه‌های هشدار دریافت کرده‌اند که با هماهنگی مقامات قانونی بوده است.
 • هدست واقعیت مجازی اپل با دونمایشگر۸K

  آی‌تی ایران: علاقه اپل به فناوری‌های نوظهور واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بر کسی پوشیده نیست. حتی چندی پیش شواهدی مبنی بر تلاش مهندسان این شرکت برای تولید یک هدست واقعیت مجازی مجهز به قابلیت‌های واقعیت افزوده در فضای وب منتشر شده بود. اما اکنون وب‌سایت The Information، با انتشار گزارشی مدعی شد که این هدست با قیمت ۳هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد.
 • آخرین آمار تعویض اپراتور توسط کاربران اعلام شد

  ایسنا: از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال‌جاری، ۷۹ هزار و ۸۸ ترابرد تکمیل شده است و مشترکان این اپراتورها با حفظ شماره خود توانستند از خدمات اپراتور دیگری استفاده کنند.
 • بانک اطلاعاتی از داده‌های غیرمحرمانه ایجاد می‌شود

  خبرگزاری مهر: طرح «پایش آنلاین اطلاعات کشور» با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی از داده‌های غیرمحرمانه و قابل انتشار برای استفاده عمومی کسب‌وکارها و گروه‌های تحقیقاتی و دانشگاهی از این داده‌ها، اجرایی می‌شود. ایجاد بانک اطلاعاتی کشور از داده‌ها و اطلاعات غیرمحرمانه و قابل‌انتشار، به‌عنوان مرجع واحد قابل اطمینانی برای استفاده و عرضه عمومی داده‌ها به بخش‌های مختلف کشور از جمله کسب‌وکارها، گروه‌های تحقیقاتی و دانشگاهی و مردم، اجرایی می‌شود.
 • اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ۱۰ هزار کاربر دارد

  خبرگزاری مهر: اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس بیش از ۱۰ هزار کاربر در سراسر جهان دارد. این سرویس استارلینک برای کاربران، اینترنتی با سرعت دانلود و آپلود ۱۰۰ و۲۰ مگابیت‬ برثانیه فراهم می‌کند.
 • لایحه جدید سناتورهای آمریکایی علیه شرکت‌های فناوری تدوین شد

  مهر: سه سناتور دموکرات در آمریکا لایحه جدیدی ارائه کرده‌اند تا بند ۲۳۰ قانون حفاظت از ارتباطات را محدود و مسوولیت شرکت‌های فناوری در قبال پست‌های کاربران‌شان را بیشتر کنند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ۳ سناتور دموکرات مجلس آمریکا لایحه‌ای برای محدود‌کردن بند‌۲۳۰ قانون حمایت از ارتباطات ارائه کرده‌اند.
 • اطلاعات ایمیل ۲/ ۳ میلیارد کاربر در فضای آنلاین منتشر شد

  آی‌تی ایران: هک و نفوذ به حریم شخصی کاربران در فضای آنلاین، به عنصری جدایی‌ناپذیر در زندگی ما انسان‌ها تبدیل شده و انگار عادت کرده‌ایم که هر چند وقت یک‌بار، خبری در این‌خصوص بشنویم. اگرچه بخش زیادی از این هک‌ها، در حجم و وسعت کم و تنها محدود به یک سازمان یا شرکت صورت می‌گرفت، اما نمونه‌هایی نیز وجود دارند که میلیون‌ها کاربر را درگیر می‌کنند.
 • پیشنهاد سهام پارلر به ترامپ در ازای عضویت در شبکه اجتماعی

  مهر: اسناد جدید نشان می‌دهد پارلر برای پیوستن دونالد ترامپ به پلت‌فرم خود ۴۰ درصد سهام آن را پیشنهاد کرده است. هفته گذشته مدیر ارشد اجرایی پارلر اعلام کرد هیات‌مدیره این شبکه اجتماعی وی را اخراج کرده است. این درحالی است که شبکه اجتماعی مذکور که محفلی برای تجمع طرفداران افراطی حزب راستگرای آمریکا است، همچنان آفلاین باقی مانده است. در این میان گزارشی جدید در بازفیدنیوز به اسنادی اشاره می‌کند که نشان‌دهنده مذاکرات میان دونالد ترامپ و پارلر برای توافقی است تا به شبکه اجتماعی اصلی او تبدیل شود. البته رئیس‌جمهور پیشین آمریکا قبلا از توییتر مستقیم خود استفاده می‌کرد و کمپین‌های او به‌‌شدت به فیس‌بوک وابسته بود، اما او هیچ‌وقت به‌طور رسمی عضو پارلر نشده بود. مذاکرات تابستان گذشته و طی کمپین انتخاباتی ترامپ و همچنین در ماه نوامبر پس از باخت وی در انتخابات ریاست‌جمهوری انجام شده‌اند. به گفته کارشناسان حقوقی دستیابی به سهام شبکه اجتماعی به شکل ویژه خلاف قوانین این کشور است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر