آرشیو روزنامه شماره ۵۰۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۵۰۲۰

 • دو بازنده بزرگ جنگ سرد تکنولوژی

  دنیای‌اقتصاد- حانیه شریف: این روزها، جنگ سرد بین دو قدرت بزرگ حوزه تکنولوژی یعنی چین و آمریکا باعث شده کل دنیا بهای سنگینی بپردازد.
 • پوشش تلفن‌همراه داخل ساختمان در تعهد اپراتورهاست

  ایسنا: به گفته مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری، اپراتورها در پروانه خود متعهد شدند که تمام شهر را از نظر آنتن تلفن‌همراه پوشش بدهند و این تعهد داخل ساختمان‌ها، پارک‌ها و پاساژهای متعارف را در بر می‌گیرد. مشترکان اپراتورهای تلفن‌همراه در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردمی ۱۹۵، ‌۵۴۸۸ شکایت در حوزه عدم آنتن‌دهی تلفن‌همراه ثبت کرده‌اند که بخشی از این شکایات مربوط به عدم آنتن‌دهی در داخل ساختمان است. در این راستا و به نقل از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، محمد امامی، مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری درباره وضعیت پوشش تلفن‌همراه در مناطق مختلف شهری، روستایی و جاده‌ها در سه نسل۳G، ۲G و ۴G توضیح داد: درحال‌حاضر، ۱۳۱۹ شهر فناوری ۲G، ۱۲۸۹ شهر فناوری ۳G و ۱۱۵۸ شهر تکنولوژی ۴G را پوشش می‌دهند. در روستاها نیز آمار سه تکنولوژی به ترتیب ۴۴ هزار و ۹۱۸ روستا، ۵۹۷۶ روستا و ۳۳۹۹ روستاست. ۸۶ درصد جاده‌های کشور نیز ۲G، ۶۷ درصد ۳G و ۳۹ درصد ۴G را پوشش می‌دهند.
 • آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی

  ایسنا: معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی با تاکید بر تلاش بیشتر آنها برای ارتقا و تقویت خود در کنار این حمایت‌ها برای ایجاد نتیجه مطلوب خبر داد. امیر خوراکیان با اشاره به تصویب سند ساماندهی پیام‌رسان‌ها در کشور گفت: برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در مرحله اول براساس مصوبات شورای‌عالی فضای مجازی کشور یکسری اقدامات صورت گرفت و درحال‌حاضر در مرحله دوم حمایت‌ها برای تقویت و ارتقای آنها هستیم. معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی در تشریح مرحله دوم حمایت‌ها از پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کرد: اتصال پیام‌رسان‌های داخلی به اپراتورها، کسب سهمی از درآمد ترافیک، اختصاص مرکز داده رایگان، تسهیل در اعطای مجوز، ارائه خدمات دولت الکترونیک، ایجاد شرایط مناسب تبلیغ در رسانه‌ها، رفع مشکلات قضایی و حقوقی و در نهایت همکاری در تمدید بازپرداخت تسهیلات مالی دریافتی از جمله حمایت‌های کشور در مرحله دوم این طرح است.
 • استخدام ۳هزار مهندس در تیک‌تاک

  ایسنا: شرکت تیک‌تاک در راستای توسعه جهانی قصد دارد در سه سال آینده حدود ۳هزار مهندس را عمدتا در اروپا، کانادا و سنگاپور استخدام کند. این برنامه نشان می‌دهد که اپلیکیشن ویدئویی محبوب تیک‌تاک با وجود ابهاماتی که در خصوص مالکیتش وجود دارد، طرح‌های توسعه خود را رها نکرده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به نگرانی‌های امنیت ملی به شرکت چینی بایت‌دنس که مالک تیک‌تاک است، دستور داده است فعالیت‌های تیک‌تاک را به یک شرکت آمریکایی بفروشد.
 • فیس‌بوک ده‌ها حساب کاربری را مسدود کرد

  مهر: تنها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیس‌بوک از مسدود کردن حساب‌های کاربری متعدد که قصد داشتند روی افکار عمومی این کشور تاثیر منفی بگذارند، خبر داده است. به گزارش انگجت، یکی از این حساب‌ها در فیس‌بوک و ۲۲ حساب در اینستاگرام مربوط به مکزیک و ونزوئلا اعلام شده‌اند و فیس‌بوک ادعا کرده که این حساب‌ها مطالبی را به انگلیسی و اسپانیایی در مورد وقایع و رویدادهای سیاسی آمریکا با هدف دستکاری افکار عمومی منتشر می‌کردند. فیس‌بوک افزوده که ۱۲ حساب کاربری و ۶ صفحه دیگر در فیس‌بوک و نیز ۱۱ حساب کاربری در اینستاگرام را نیز به همین علت مسدود کرده است. برخی سیاستمداران جمهوری‌خواه آمریکایی و در رأس آنها ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا بارها فیس‌بوک، توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی این کشور را به اهمال در برخورد با حساب‌های کاربری که قصد دارند در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دخالت کنند، متهم کرده‌اند.
 • هکرها کنترل سایت ترامپ را در دست گرفتند

  مهر: هکرها با نفوذی کوتاه‌مدت به سایت انتخاباتی دونالد ترامپ توانستند کنترل آن را در اختیار بگیرند و طی این مدت تهدید به افشای اسناد طبقه‌بندی شده کردند. به گزارش انگجت، در شرایطی که کمتر از یک هفته به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده، هکرها توانستند نیم ساعتی کنترل سایت DonaldJTrump.com را در اختیار بگیرند. البته هکرها تنها توانستند به بخش درباره یا About سایت ترامپ نفوذ کنند و در آن متنی تهدیدآمیز را به نمایش بگذارند. در این پیام اعتبار ترامپ برای ریاست‌جمهوری زیرسوال رفته و تصریح شده بود که اسرار زیادی از ترامپ و خانواده‌اش در دست است که برخی از آنها نشان می‌دهد دولت ترامپ در تولید ویروس کرونا دست داشته است. در بخش دیگری از پیام هکرها تصریح شده که جهان به اندازه کافی اخبار و پیام‌های جعلی منتشر شده توسط رئیس‌جمهور آمریکا را دریافت کرده است. هنوز هیچ شخص یا گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر