نخستین حمله با ۱۱۵ میلیون درخواست در ساعت به اوج رسید و یک سایت به مدت چهار ساعت با ۷۳ هزار درخواست در هر ثانیه روبه‌رو شد. حمله داس دومی سبک‌تر بود و به ۴۴ میلیون درخواست در هر ساعت رسید. این حمله که سایت‌های سیاسی در هلند را هدف گرفت، در یکی از اهدافش، به ۵۲ هزار درخواست در هر ثانیه رسید. گروه هکتیویست «هک نِت»، در تلگرام مسوولیت این حملات را برعهده گرفت و «حزب برای آزادی» و «حزب برای دموکراسی» را به عنوان قربانیان خود نام برد. این دو حزب راستگرای ناسیونالیست، نسبت به نقش اتحادیه اروپا و ناتو در جنگ‌های بین‌المللی ابراز بدبینی کرده و موضع موافقی در قبال روسیه نشان داده‌اند و با وضع تحریم‌ها علیه این کشور مخالفت کرده‌اند.

در اول ژوئن سال ۲۰۲۴، وزارت فدرال داخلی و امور خانگی، حمله سایبری شدید علیه شبکه حزب «اتحادیه دموکرات مسیحی» را گزارش کرد. این حزب، همواره حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و از حفظ و تشدید تحریم‌ها تا زمان خروج نیروهای روسیه از خاک اوکراین، حمایت کرده است. بر اساس گزارش بلیپینگ کامپیوتر، مقامات آلمان جزئیات چندانی درباره این حمله منتشر نکردند، اما به همه احزاب درباره حمایت از خودشان با افزایش همه تدابیر حفاظتی اطلاع دادند.

حمله داس با استفاده از هزاران دستگاه آلوده‌ای که ترافیک اینترنت جعلی به یک وب‌سایت ارسال می‌کنند، عمل می‌کند. پس از اینکه وب‌سایت قادر به پردازش درخواست‌های مشروع نمی‌شود، از کار می‌افتد. عوامل تهدید برای انجام این حملات، بوت‌نت ایجاد می‌کنند که شبکه‌ای از دستگاه‌های آلوده به بدافزار مانند روترها، تلویزیون‌های هوشمند و سخت‌افزارهای دیگر است. هر چه بوت‌نت بزرگ‌تر باشد، حمله داس بزرگ‌تر خواهد بود.