آژانس اطلاعات اعتباری دولتی «سامانه تبلیغاتی اطلاعات اعتباری سازمانی ملی» اعلام کرد: سومین فاز «صندوق سرمایه‌گذاری صنعت مدار یکپارچه» چین، رسما در ۲۴مه تاسیس شد و تحت مقررات اداره شهری پکن برای بازار، به ثبت رسید. سومین فاز، بزرگ‌ترین صندوق در میان سه صندوقی خواهد بود که توسط «صندوق سرمایه‌گذاری صنعت مدار یکپارچه» معروف به «صندوق بزرگ» راه‌اندازی خواهد شد. شرکت پایگاه اطلاعاتی شرکت‌های چین «تیان یانچا» اعلام کرد: «وزارت دارایی چین با ۱۷ درصد سهام و سرمایه پرداخت شده ۶۰ میلیارد یوآن، بزرگ‌ترین سهامدار این صندوق است.

بانک توسعه چین با ۱۰.۵درصد سهام، دومین سهامدار بزرگ است.» ۱۷ نهاد دیگر از جمله پنج بانک بزرگ چینی بانک صنعتی و تجاری چین، بانک ساخت‌و‌ساز چین، بانک کشاورزی چین، بانک چین و بانک ارتباطات که هر کدام در حدود ۶ درصد از کل سرمایه این صندوق مشارکت کرده‌اند، به عنوان سرمایه‌گذار فهرست شده‌اند. رویترز در سپتامبر گزارش کرده بود چین فاز سوم «صندوق بزرگ» را راه‌اندازی خواهد کرد. فاز اول این صندوق، در سال ۲۰۱۴ با سرمایه ثبت شده ۱۳۸.۷ میلیارد یوآن تاسیس شد و فاز دوم در سال ۲۰۱۹، با ۲۰۴ میلیارد یوآن اضافه شد.

«صندوق بزرگ»، برای بزرگ‌ترین شرکت‌های تراشه‌سازی چین شامل SMIC و «هوا هوانگ سمیکانداکتور» و همچنین «یانگ‌تسه مموری تکنولوژی» که سازنده حافظه فلش است و تعدادی از شرکت‌ها و صندوق‌های کوچک، تامین مالی فراهم کرده است .بر اساس گزارش رویترز، یکی از حوزه‌هایی که فاز سوم این صندوق روی آن تمرکز خواهد کرد، تجهیزات برای تولید تراشه است. همچنین «صندوق بزرگ»، در حال بررسی استخدام حداقل دو موسسه برای سرمایه‌گذاری سرمایه فاز سوم است.