دستیاران کنگره به رویترز گفته بودند: «ایده مهلت یک ساله مورد بحث قرار گرفته است. مهلت طولانی‌تر، هرگونه ممنوعیت بالقوه تیک‌تاک را تا سال ۲۰۲۵ و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر به تاخیر می‌اندازد.»

کانتول روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «با چاک شومر، رهبر دموکرات سنا و مارک وارنر، رئیس کمیته اطلاعات سنا، دیدار خواهد کرد و سپس یک برنامه درباره نحوه ادامه کار خواهند داشت.» این مقام آمریکایی روز چهارشنبه اظهار کرد: «هنوز ممکن است سنا بتواند لایحه مجلس نمایندگان را تصویب کند، اما بار دیگر تاکید کرد سناتورها می‌خواهند این لایحه را قوی‌تر کنند و آن را در یک پایه قانونی بهتر قرار دهند.» او خاطرنشان کرد که تلاش‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و ایالت مونتانا برای ممنوع کردن تیک‌تاک، شکست خورد.

میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا، هفته جاری از اجبار واگذاری تیک‌تاک حمایت کرد و گفت: «بزرگ‌ترین رقیب استراتژیک آمریکا، امنیت ما را دقیقا در خاک آمریکا، در خانه ده‌ها میلیون آمریکایی تهدید می‌کند.» تیک‌تاک ۱۷۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد. این اپلیکیشن چینی به مساله بزرگی در واشنگتن تبدیل شده است. قانون‌گذاران با سیل تماس‌های کاربرانی روبه‌رو شده‌اند که با این قانون مخالف هستند.

تیک‌تاک روز جمعه اعلام کرد: «ممنوعیت تیک‌تاک، حقوق قانون متمم اول ۱۷۰ میلیون آمریکایی را نقض خواهد کرد.» بسیاری از قانون‌گذاران و دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، می‌گویند تیک‌تاک ریسک‌هایی برای امنیت ملی به همراه دارد، زیرا چین می‌تواند تیک‌تاک را مجبور کند داده‌های کاربران آمریکایی را به اشتراک بگذارد، اما تیک‌تاک اصرار دارد که هرگز داده‌های آمریکا را به اشتراک نگذاشته است و هرگز این کار را نخواهد کرد. بر اساس گزارش رویترز، تیک‌تاک اعلام کرده که بیش از ۱.۵میلیارد دلار برای محافظت از داده‌های آمریکا و نگهداری آن در خاک این کشور هزینه کرده است.