نگرانی مقامات امنیتی آمریکا از ادامه حملات سایبری به حوزه زیربنایی این کشور

در پی حمله سایبری گروهی به نام «سایبر اونجرز» به تجهیزات صنعتی اداره آب در منطقه‌ای در غرب ایالت پنسیلوانیا و دست‌کم چهار نهاد دیگر در چند ایالات آمریکا، اریک گلدشتاین، دستیار مدیر اجرایی امنیت سایبری در آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ایالات‌متحده، به خبرنگاران گفت که حملات سایبری گروه هکری ادامه دارد و شرکت‌ها باید به‌ویژه به حفاظت بیشتر از رمزهای عبور تجهیزات بپردازند. برِت لدرمن، رئیس بخش عملیات سایبری امنیت ملی در پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی نیز گفت که اف‌بی‌آی به همکاری با شرکای داخلی و بین‌المللی خود برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت گروه هکری ادامه خواهد داد.

در این حملات تجهیزات کنترل صنعتی آب و فاضلاب به نام «یونیترانیکس»‌ مورد حمله قرار گرفته است که عمدتا این محصولات از شرکتی وابسته به اسرائیل خریداری و پشتیبانی شده است. این گروه هکری در تصویری که زمان هک این تجهیزات منتشر کرده، اعلام کرده است که «همه تجهیزات ساخت اسرائیل هدفی مشروع برای سایبراونجرز است.»

یک مقام دولتی آمریکا پنج‌شنبه گذشته گفت که تعداد تاسیسات آسیب‌دیده کمتر از ۱۰ مورد بوده است. در میان این تاسیسات یک کارخانه مشروبات الکلی در شهر پیتسبورگ پنسیلوانیا و یک مجموعه آکواریومی نیز دیده می‌شود. در حالی که بیش از ۸۰ درصد از زیرساخت‌های حیاتی آمریکا از سوی بخش خصوصی اداره می‌شود، دولت جو بایدن در تلاش است تا امنیت سایبری این زیرساخت‌ها را تقویت کند.