سازمان بین‌المللی هوش مصنوعی ایجاد شود

اوپن آ آی در یک پست وبلاگی دلایلش برای قانونمندسازی هوش مصنوعی را توضیح داده و نوشته است: «نظارت بر قدرتمندترین سیستم‌ها و همچنین تصمیم‌گیری درخصوص به‌کارگیری چنین سیستم‌هایی باید همراه با نظارت عمومی قدرتمند باشد. ما معتقدیم مردم سراسر جهان باید به‌طور دموکراتیک درباره مرزها و قصور مربوط با سیستم‌های هوش مصنوعی تصمیم بگیرند. در ادامه آمده است: «ما هنوز نمی‌دانیم چنین مکانیسمی را چطور طراحی کنیم؛ اما قصد داریم به‌طور آزمایشی آن را توسعه دهیم.»

پست وبلاگی مذکور توسط سم آلتمن (بنیان‌گذار)، گرگ بروکمن (رئیس شرکت) و ایلیا سوتسکور (محقق ارشد شرکت اوپن آ آی) نوشته شده است. در این پست ابرهوشمندی را با انرژی هسته‌ای مقایسه و پیشنهاد شده یک سازمان مشابه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کاهش ریسک‌های هوش مصنوعی ایجاد شود.

اوپن آ آی یک برنامه‌ برای کاهش ریسک سیستم‌های هوش مصنوعی ابر هوشمند آینده پیشنهاد کرده که عبارت است از هماهنگی میان توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی و ایجاد یک رگولاتور بین‌المللی.

در پست وبلاگی اوپن آ آی پیشنهاد شده است شرکت‌هایی که سیستم‌های هوش مصنوعی مانند بارد (متعلق به گوگل) و بینگ (موتور جست‌وجوی مایکروسافت) می‌سازند، باید به‌طور هماهنگ برای تضمین ایجاد سیستم های ابر هوشمند ایمن تلاش و به یکپارچگی این سیستم‌ها در جامعه کمک کنند.

سازنده چت جی‌پی‌تی دو روش برای هماهنگی پیشنهاد کرده است که عبارتند از: اینکه دولت‌های سراسر جهان با همکاری تولیدکنندگان برتر هوش مصنوعی یک سیستم رگولاتوری بسازند یا این شرکت‌ها می توانند با همکاری یکدیگر رشد هوش مصنوعی را به ازای نرخی سالانه محدود کنند.

اوپن آ آی همچنین پیشنهاد کرده است که یک سازمان بین‌المللی جدید مانند سازمان انرژی اتمی تاسیس شود تا ریسک‌های فعلی سیستم‌های هوش مصنوعی ابر هوشمند کاهش یابد. این شرکت معتقد است سازمان رگولاتوری پیشنهادی باید اختیار بررسی سیستم‌ها، اجرای بازبینی، تست برای همخوانی با استانداردهای ایمنی، وضع محدودیت بر میزان به کارگیری سیستم و سطح امنیت را داشته باشد.