به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای‌عالی فضای‌مجازی با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در ماموریت‌های این شورا گفت: با استفاده از دیدگاه‌های اعضای حقیقی و عقبه کارشناسی اعضای حقوقی شورا می‌توان گام‌های موثری در جبران عقب‌ماندگی‌ها در خود شورا و مدیریت فضای‌مجازی برداشت.

رئیس‌جمهوری تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای‌مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.

 رئیسی با اشاره به مزایای دولت الکترونیک و هوشمند گفت: تشکیل دولت هوشمند برای رفاه مردم و تسهیل انجام امور مردم آنان ضروری است، بنابراین همه دستگاه‌ها بدون بخشی‌نگری باید با یکدیگر همکاری کنند تا کارها و امور مردم با آسودگی انجام شود. رئیسی با تاکید بر توجه همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به اقتصاد دیجیتال گفت: فعال شدن اقتصاد دیجیتال در افزایش اشتغال، تولید ثروت و ایجاد ارزش‌افزوده موثراست و در این زمینه اگرچه وزارت ارتباطات محور است، اما همه دستگاه‌ها باید برای رونق اقتصاد دیجیتال فعال شوند.

رئیس‌جمهوری همچنین ایجاد سکوهای راهبردی برای ارائه خدمات در حوزه‌های آموزش، ‌بهداشت، کشاورزی، مالی و تجاری را ضروری دانست. رئیسی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به مدیریت هوشمند و هدفمند حوزه سرگرمی و اوقات فراغت در فضای دیجیتال گفت: ‌فعال شدن این حوزه با توجه به شیوع کرونا و در خانه ماندن اجباری بخشی از مردم اهمیت زیادی دارد.

رئیس‌جمهوری همچنین به لزوم سالم‌سازی و ‌ایمن‌سازی فضای‌مجازی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان به فضای شخصی و اطلاعاتی مردم و کشور هجمه می‌آورند، غفلت در این زمینه از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.

در جلسه روز سه‌شنبه شورای‌عالی فضای‌مجازی، درباره الحاقیه سند ستاد رسانه، مصوب سال۱۳۹۷ شورا برای افزایش تعامل برخط رسانه و تقویت تعاملات دستگاه‌ها و رسانه‌ها بحث و تصمیم‌گیری شد. در این جلسه همچنین پس از تبادل‌نظر اعضای شورا، ‌بخش سیاست‌ها و الزامات قانونی‌شدن منظومه ماهواره‌ای درکشور به تایید رسید که از جمله این موارد استفاده مجاز این‌گونه منظومه‌های ماهواره‌ای در داخل کشور بود و مقرر شد وزارت ارتباطات درباره نحوه فعالیت و ارائه مجوز به آن تصمیم‌گیری کند.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند