به گزارش یونهاپ، قانون‌گذاران کره‌جنوبی اصلاحاتی در قانون کسب‌وکار ارتباطات تصویب کردند که به موجب آن اپراتورهای بازار اپ اجازه ندارند با سوءاستفاده از موقعیت‌شان، سیستم‌های پرداخت مشخصی را به کسب‌وکارهای تولید محتوای موبایل تحمیل کنند.

همچنین اپراتورهای فروشگاه‌های اپ اجازه ندارند بررسی یا حذف محتوای موبایل را به‌طور ناعادلانه به تاخیر بیندازند. علاوه بر آن دولت کره‌جنوبی اپراتورهای بازار اپ را ملزم می‌کند از خسارت به کاربران اجتناب و از حقوق و منافع آنها محافظت کنند. در کنار این موارد دولت می‌تواند از اپراتورهای بازار اپ تحقیق کند و درباره پرداخت، لغو یا بازپرداخت مبالغ در این بازارها به عنوان میانجی عمل کند.

قانون مذکور در حالی در کره‌جنوبی تصویب می‌شود که گوگل و اپل به دلیل سلطه خود بر اپ‌استور و دریافت کمیسیون ۳۰ درصدی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در سراسر جهان تحت فشار هستند.

توسعه‌دهندگان اپ نسبت به اجباری بودن استفاده از سیستم پرداخت اپراتورهای اپ‌استور گله دارند. آنها خواهان امکان استفاده از سیستم‌های پرداخت دیگر هستند. همچنین کمیسیون ۳۰ درصدی که اپل و گوگل از توسعه‌دهندگان دریافت می‌کنند نیز مورد انتقاد است. آنها می‌خواهند آزادانه از سیستم‌های پرداخت دیگر استفاده کنند.

تصویب قانون مذکور در کره‌جنوبی به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار قدرت انتخاب بیشتری برای انتخاب سیستم پرداخت می‌دهد و احتمالا نشان‌دهنده تغییری در شیوه مدیریت اپ‌استور‌های گوگل و اپل خواهد بود.

تلاش‌ها برای تصویب اصلاحات قانون مذکور در کره‌جنوبی زمانی شدت گرفت که گوگل در سپتامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد استفاده از سیستم پرداخت خود را برای تمام توسعه‌دهندگان حاضر در پلی‌استور از اکتبر همان سال اجرایی می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند