به گزارش ایندیپندنت، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام کرد که برای پاک‌سازی مشکلات جدی در اپ‌های اینترنتی کمپینی ۶ماهه راه‌اندازی کرده است تا اپلیکیشن‌هایی را که حقوق مصرف‌کننده را نقض می‌کنند، مخل امنیت سایبری هستند و تنظیم بازار را برهم می‌زنند، شناسایی کند.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در یک هشدار آنلاین اعلام کرد شرکت‌ها باید سریع‌تر اپ‌های پاپ‌آپی را که کاربران را فریب داده، گمراه کرده یا وادار به استفاده از سرویس‌های ناخواسته می‌کنند، اصلاح کنند. این دستور بخشی از تلاش گسترده دولت چین برای قانونمند کردن صنایع فناوری و نظارت بر اطلاعات شخصی است. پیش از این نیز مقامات جریمه و مجازات‌هایی برای برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری چین تعیین کرده‌ بودند.

کمپین مذکور روز جمعه آغاز و روز یک شنبه پانزدهمین فهرست از اپ‌های نیازمند اصلاح منتشر شد. وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین به ۲۲ مورد نقض قانون اشاره کرده است که باید در اپ‌ها اصلاح شوند. یکی از این موارد پنجره‌های پاپ آپ است که یک چالش جدی به حساب می‌آیند. دیگر موارد نیازمند اصلاح در اپ‌ها شامل مسدود کردن لینک‌های وب‌سایت‌های دیگر، دخالت در محصولات یا سرویس شرکت‌های دیگر، ایجاد تهدید برای امنیت اطلاعات (اشاره به رمزگذاری نکردن اطلاعات حساس هنگام انتقال) و عدم دستیابی به رضایت کاربران قبل از فراهم کردن اطلاعات برای طرف دیگر هستند. در این اواخر رگولاتورهای چین سعی کرده‌اند قوانین ضدانحصار، امنیت اطلاعات و غیره را در حوزه‌های سرگرمی، خرده‌فروشی و برای چند شرکت بزرگ فناوری اجرا کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند