کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت به تازگی با انتشار آمار و گزارش‌های جدید اعلام کرده‌اند که میزان فروش و عرضه در بازارهای جهانی موبایل در سه ماه نخست سال‌جاری میلادی تحت‌تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضا، ۱۳ درصد کاهش یافته است و مجموع کل میزان فروش موبایل در بازارهای جهانی نتوانست از مرز ۳۰۰ میلیون دستگاه در این بازه زمانی عبور کند.

براساس آمارهای منتشر شده از سوی این کارشناسان، بیشتر شرکت‌های تولید‌کننده موبایل همچون سامسونگ، هوآوی و اپل که همواره در رتبه‌های برتر فهرست رده‌بندی بزرگ‌ترین سازندگان گوشی‌های هوشمند جای دارند، با کاهش و افت قابل‌توجهی در نخستین فصل سال ۲۰۲۰ میلادی مواجه شده‌اند. البته در این میان دو شرکت شیائومی و ریل‌می بر خلاف سایر تولید‌کنندگان موبایل با کاهش میزان فروش و عرضه در این بازه زمانی مواجه نشده‌اند. سامسونگ با فروش ۵۹ میلیون دستگاه گوشی و اختصاص سهم ۲۰ درصدی در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ همچنان در رتبه نخست این فهرست رده‌بندی جای گرفته است. این درحالی است که میزان فروش این شرکت کره‌ای در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۲ میلیون دستگاه و سهم آن در بازارهای جهانی ۲۱ درصد بوده است.

هوآوی نیز با فروش ۴۹ میلیون دستگاه در این بازه زمانی و اختصاص سهمیه ۱۷ درصدی در بازار‌های جهانی در رتبه دوم جای گرفته است. این درحالی است که این شرکت بازار گچینی در همین بازه زمانی در سال گذشته توانسته بود ۱/ ۵۹ میلیون دستگاه در بازارهای جهانی به فروش برساند.

اپل ۴۰ میلیون دستگاه موبایل فروخته و سهمی ۱۴ درصدی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص داده است. این شرکت آمریکایی در همین بازه زمانی در سال قبل ۴۲ میلیون دستگاه گوشی روانه بازارهای جهانی کرده بود.

در این میان شیائومی که در رتبه چهارم این فهرست در رده‌بندی قرار گرفته توانسته میزان فروش خود در سه ماه نخست سال‌جاری میلادی را به ۷/ ۲۹ میلیون دستگاه و سهم خود را نیز به ۱۰ درصد افزایش دهد.

در ادامه این گزارش همچنین کارشناسان و تحلیلگران این موسسه تحقیقاتی برآورد و اعلام کردند که تاثیر و تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا بر بازارهای جهانی فروش موبایل در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی بسیار بیشتر و گسترده‌تر از سه ماه نخست سال خواهد بود و شرکت‌های تولید‌کننده موبایل باید تلاش بیشتری برای فروش در بازارهای جهانی کنند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند