فناوری‌ها‌ی ضروری در سال 2035

سیستم کنترل ترافیک هوشمند: اعمال فشار دولت‌ها‌ به خودروسازان برای کاهش و به صفر رساندن عرضه خودروهای با  سوخت‌ها‌ی فسیلی از یک طرف و تمایل خریداران به استفاده از اتومبیل‌ها‌ی خودران و دارای سوخت‌ها‌ی پاک از سوی دیگر، سبب شده تا رفته‌رفته خیابان‌ها‌ مملو از اتومبیل‌ها‌ی خودران شوند و بی‌تردید طی سال‌ها‌ی آتی، این روند به اوج خود خواهد رسید. اینجاست که اگر فکری به حال ترافیک این خودروها نشود، می‌تواند دردسرساز شود. از آنجا که این خودروها به‌صورت هوشمند هدایت می‌شوند، می‌توان از سیستم کنترل ترافیک هوشمند برای مدیریت بهتر آنها بهره برد.

مدیریت امور از طریق فناوری هوش مصنوعی:سرعت تغییر و تحول در سال‌ها‌ی آتی، به قدری زیاد خواهد شد که با روش‌ها‌ی مرسوم نمی‌توان کنترل بسیاری از گجت‌ها‌ و دستگاه‌ها را در دست گرفت و به‌طور صحیح آنها را مدیریت کرد. از آنجا که بخش اعظمی‌از این دستگاه‌ها‌، هوشمند و به اصطلاح «متصل» هستند می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها‌ی فناوری هوش مصنوعی، آنها را مدیریت کرد. البته این مساله تنها به محصولات هوشمند محدود نمی‌شود و شامل مدیریت هزینه‌ها‌، پرداخت مالیات و قبوض و مسیریابی‌ها‌ است.

محلی برای شارژ و پارک اتومبیل‌ها‌ی خودران: با سرمایه‌گذاری‌ها‌یی که اخیرا در زمینه توسعه اتومبیل‌ها‌ی خودران صورت گرفته، شاهد عرضه مدل‌ها‌یی مجهز به این فناوری از سوی شرکت‌ها‌ی بزرگ دنیا بوده‌ایم. اما ورود این خودروها به خیابان‌ها‌، به پیش‌شرط‌ها‌یی نیز دارد که یکی از آنها تعبیه محل‌ها‌یی مشخص برای شارژ و پارک کردن است. اگر شرکتی نتواند چنین امکانی را برای اتومبیل‌ها‌ی خودران خود فراهم کند، علاوه بر اینکه مجوزهای لازم برای تردد را کسب نخواهد کرد، بسیاری از مشتریان خود را نیز از دست خواهد داد.

محلی برای فرود هواپیماهای خودران: بی‌تردید روبات‌ها‌ طی سال‌ها‌ی آتی، بخش قابل‌توجهی از امور را در دست خواهند گرفت و بسیاری از کارها توسط دستگاه‌ها‌یی با قابلیت حرکت خودران انجام خواهد شد. اخیرا شرکت‌ها‌ی فعال در حوزه فناوری و هوافضا، به تولید هواپیماهای خودران روی آورده‌اند که در حال حاضر، امکانات قابل‌ذکری برای استفاده از آنها وجود ندارد. به این معنی که این هواپیماهای خودران، جز فضای باز و سقف خانه‌ها‌ راه دیگری برای فرود ندارند. به لطف پیشرفت روزافزون تکنولوژی، طولی نخواهد کشید که این هواپیماها وارد دنیای ما انسان‌ها‌ خواهند شد و اگر شرکت‌ها‌ تدابیری برای فرود و پرواز این هواپیماها نیندیشند، قطعا استفاده از این امکان سخت خواهد شد.

محلی برای دریافت بسته‌ها‌ از سوی پهپادها:چند سالی‌ است که پهپادها یا همان پرنده‌ها‌ی هدایت‌پذیر از راه دور، به دلیل کاربری‌ها‌ی متنوع و کاهش هزینه‌ها‌ در کانون توجه بسیاری از شرکت‌ها‌ و همچنین انسان‌ها‌ قرار گرفته‌اند. یکی از کاربردهای این پرنده‌ها‌ی آهنین، حمل بسته‌ها‌یی ا‌ست که حاوی کالاهای مورد نیاز خریداران هستند. اما در نظر گرفتن محلی امن برای دریافت این بسته‌ها‌، می‌تواند بسیار ضروری باشد، چراکه در آینده بخش قابل‌توجهی از فرآیند ارسال و دریافت کالاها از این طریق صورت می‌گیرد. ورودی خانه‌ها‌ یا حیاط‌ها‌ اگرچه می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند، اما بهترین محل برای دریافت بسته‌ها‌ی پهپادی، سقف یا بالکن خانه‌هاست که اگر کانالی از آنجا به داخل خانه ایجاد شود، نه‌تنها کار پهپادها را آسان‌تر خواهد کرد، بلکه می‌تواند امنیت کالا را نیز ارتقا دهد. اخیرا برخی از شرکت‌ها‌ که بخشی از کالاهای خود را از طریق پهپادها به دست مشتریان می‌رسانند، این پرنده‌ها‌ را به گونه‌ای تنظیم کرده‌اند که می‌توانند با کمک دوربین‌هایی که به آنها مجهز شده‌اند، بسته‌ها‌ را به‌طور دقیق در محل مورد نظر قرار دهند.

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی: واقعیت افزوده و مجازی دو تکنولوژی هستند که امروزه به‌طور گسترده استفاده می‌شوند. ساده‌ترین تفاوتی که می‌توان بین این دو تکنولوژی تشخیص داد، این است که هدست‌ها واقعیت مجازی شما را به درون یک دنیای کاملا مجازی می‌برند در حالی که واقعیت افزوده تنها برخی اشیا و عناصر مجازی را با دنیای واقعی اطراف شما ترکیب می‌کند. ترکیب این دو باعث می شود کاربر از محدودیت‌های زمانی، مکانی و مقیاسی رهایی یابد. این دو آن دست تکنولوژی‎های پرطرفداری محسوب می‌شوند که اکثر تحلیلگران معتقدند به‌زودی واقعیت مجازی دنیای دیجیتال را فرا خواهد گرفت. در واقع، این تکنولوژی پیش‌شرط تمام عملیات‌ها اعم از فعالیت‎های تولیدی خواهد بود.