در سال‌های نه چندان دور داشتن دوربین برای گوشی‌های هوشمند یک قابلیت لوکس محسوب می‌شد، با این حال امروزه شاهد استفاده از چند سنسور در مدل‌هایی مانند گلکسی A۹ هستیم. اگر ۲۰۱۸ را سال حذف یا کوچک شدن ناچ از گوشی‌های هوشمند بدانیم، بدون شک سال آینده جنگ بر سر افزوده شدن هرچه بیشتر دوربین به گوشی‌های هوشمند خواهد بود. در این بین ال‌جی بدون توجه به افرادی که تروپوفوبیا داشته و حتی نمی‌توانند به دو دوربین در قاب پشتی گوشی‌های خود نگاه کنند، پتنتی را ثبت کرده که مربوط به یک گوشی با ۱۶ دوربین است! شاید جالب باشد که بدانید هیچ‌کدام از این ۱۶ دوربین دارای فاصله کانونی و ویژگی‌های یکسانی هم نیستند. البته کم نیستند پتنت‌‎هایی که هیچ‌گاه عملیاتی نشده‌اند، از این رو با سند منتشر شده از سوی LetsGoDigital هیچ موضوعی اثبات نمی‌شود. به هر حال در این گزارش آمده است که در هر با فشردن دکمه شاتر هر ۱۶ دوربین اقدام به ثبت تصویر می‌کنند و کاربر می‌تواند هرکدام را که مایل بود درنهایت انتخاب کند.

همچنین با ادغام تصاویر ثبت شده، می‌توانید به زاویه دید به مراتب بیشتر دسترسی پیدا کنید. یکی دیگر از موارد ارتقا یافته، بهبود درک عمق میدان در دوربین یک تلفن است که می‌تواند به شبیه‌سازی دقیق‌تر برای حالت پرتره منجر شود یا حتی به ما اجازه دهد که بعد از ثبت تصاویر، فوکوس را تغییر دهیم. در سوی دیگر کاربر می‌تواند به واسطه یک آینه کوچک، از تمام ۱۶ دوربین برای ثبت تصاویر سلفی بسیار واید با قابلیت‌های یاد شده استفاده کند. طریقه استفاده از این آینه در تصاویر فوق مشخص است. هرچند کمی احمقانه به نظر می‌رسد، اما در عوض به ۱۶ دوربین برای تصاویر سلفی دسترسی خواهید داشت.

گوشی‌های ال‌جی به‌رغم موفق نبودن در بازار، همیشه وقت به دوربین‌های باکیفیتی مجهز شده‌اند. به‌عنوان مثال ال‌جی اولین شرکتی بود که طرح استفاده از سنسور واید را مطرح کرد، از این رو دور از ذهن نخواهد نیست که از سنسورهای متعددی در محصولاتش استفاده کند. شاید جالب باشد که بدانید در حال حاضر دوربین Light L۱۶ هم به لطف ۱۶ سنسور حرفه‌ای امکان ثبت تصاویر ۵۲ مگاپیکسلی را می‌دهد، با این حال ابعاد آن به مراتب بزرگ‎تر از یک گوشی هوشمند است.