دو روز پیش یک تصویر زنده بی‌کیفیت منتسب به Nokia ۹ در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شد. تنها یک روز بعد شاهد انتشار تصویر درزشده از این گوشی بودیم که ظاهرا طراحی به نام Benjamin Geskin براساس همان تصویر علاوه بر شایعه‌های موجود آن را تهیه کرده بود. در این تصویر درزشده به خوبی می‌توان طراحی ظاهری Nokia ۹ را از هر دو نمای روبه‌رو و پشت بررسی کرد. همچنین روز گذشته تصویر زنده دیگری باز هم از پنل پشتی این گوشی در فضای وب منتشر شد. با توجه به تصویر رندری Nokia ۹ به نظر می‌رسد بریدگی حاشیه (ناچ) در طراحی پنل جلوی این گوشی سطح بالا به کار گرفته شده است. این ناچ بسیار کوچک است اما دوربین سلفی و همچنین بلندگوی مکالمه در آن قرار گرفته‌اند. حاشیه‌های کناری صفحه نمایش بسیار باریک و تقریبا نامرئی دیده می‌شوند.

حاشیه قسمت پایین هم باریک طراحی شده است اما به اندازه حاشیه‌های کناری باریک نیست و لوگوی برند Nokia هم روی آن نقش بسته است. طراحی پنل پشتی و همچنین تصویر زنده فاش شده به خوبی نشان می‌دهند که این بخش از جنس شیشه طراحی شده است. ماژول دوربین اصلی این گوشی ۵ لنز مجزا و یک فلش LED دارد اما هنوز نمی‌دانیم بریدگی ششم به چه حسگری مربوط می‌شود. لوگوی برند زایس میان این لنزها دیده می‌شود و ظاهرا قرار است HMD و زایس با همکاری خود در توسعه این گوشی تجربه منحصر به فردی را از عکاسی و فیلم‌برداری با Nokia ۹ ارائه دهند. لوگوی نوکیا در قاب پشتی هم نقش بسته است اما حسگر فیزیکی اثرانگشت در هیچ‌کدام از پنل‌های جلو و پشت دیده نمی‌شود. به همین خاطر پیش‌بینی می‌شود Nokia ۹ به حسگر اثرانگشت زیر صفحه نمایش مجهز شود.

این موضوع همچنین می‌تواند نشان دهد که HMD در توسعه پرچمدار تازه خود از پنل OLED بهره می‌برد. شایعه شده است پرچمدار آینده نوکیا با دوربین پنج‌گانه Nokia ۹ نام دارد اما از طرفی این نام تجاری هنوز ازسوی کمپانی سازنده رسما مورد تایید قرار نگرفته است. رولاند کوانت، افشاگر معروف، تقریبا دو ماه پیش ادعا کرد که پرچمدار آینده HMD Global احتمالا Nokia A۱ Plus نامیده می‌شود. علاوه بر تعبیه پنل نمایش OLED و حسگر اثرانگشت زیر آن همچنین انتظار می‌رود که این پرچمدار سطح بالا از پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون ۸۴۵ قدرت بگیرد.