آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۱۳۲

 • تغییر ترکیب کاسه‌های آجیل

  دنیای‌اقتصاد- بسیم لاله: در حالی‌که تنها پنج روز دیگر به لحظه تحویل سال مانده اما به ادعای بسیاری از شهروندان هنوز حال و هوای شب عید در شهر نپیچیده است.
 • روند قیمتی یک‌ساله رب گوجه‌فرنگی

  رب گوجه‌فرنگی یکی از اقلام مصرفی در سبد خانوار ایرانی محسوب می‌شود. در یک‌سال گذشته‌ به علت کاهش تولید این محصول در برخی از ماه‌های سال قیمت آن افزایش داشت. البته یکی از دلایل کمبود گوجه‌فرنگی در بازار، صادرات بی‌رویه این محصول بوده است. بر اساس نمودار هر کیلو رب گوجه‌فرنگی در اسفند ماه سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته می‌شد. که با کاهش ۱۰۰ تومانی در سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد با قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به مشتریان عرضه شد. این محصول در سه ماه بعد (تیر، مرداد و شهریور) هر ماه ۱۰۰ تومان گران تر شد به طوری که در شهریور با قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد. در دی ماه این افزایش قیمت به اوج خود رسید و هر کیلو رب گوجه‌فرنگی با مبلغ ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان فروش رفت. رصد میدانی بازارچه نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت هر کیلواز این محصول حدودا ۱۸ هزار تومان است.
 • قیمت کف بازاری انواع یخچال‌و فریزر

  یکی از لوازم خانگی پر مصرف در منازل یخچال و فریزر است که در حال حاضر انواع مختلفی همچون بالا و پایین، ساید بای ساید، دوقلو، تمام یخچال و.... را شامل می‌شود. در جدول زیر قیمت کف بازار(ارزان‌ترین)هرکدام از این مدل­‌ها قرار داده شده است.
 • انواع مایکروویو چند؟

  یکی از وسایل برقی آشپزخانه که در خانه­‌های مدرن و سنتی برای خود جایگاهی پیدا کرده مایکروویو است. وسیله‌ای که شاید در روزهای ابتدایی ورود خود از آن تنها به منظور گرم کردن غذا و مواد غذایی استفاده می‌شد اما در حال حاضر از آن برای پخت و پز­های مختلف نیز استفاده می­‌شود. در جدول زیر قیمت کف بازار(ارزان‌­ترین) این محصول را قرار داده‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر