آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۱۰۶

 • خرس‌های عروسکی همچنان در صدر تقاضا

  دنیای اقتصاد: عروسک‌فروشان و اسباب بازی‌فروشی‌های خیابان میرزای‌شیرازی می‌گویند در روز مادر به‌طور میانگین ۳۰ درصد پارسال فروش داشته‌اند و پیش‌بینی می‌کنند فروش روز ولنتاین هم در همین حد باشد. همین‌طور قیمت انواع عروسک و اسباب‌بازی به سبب اینکه وارداتی هستند همراه با نرخ دلار صعود کرده اما پایین نیامده. کالایی که توفیق تازه‌ای نزد مشتری‌ها یافته عروسک‌های دست‌ساز است اما همچنان خرس‌های پشمالو گنده در صدر تقاضا هستند.
 • ادامه افزایش قیمت خیار در بازار

  ایلنا: نرخ‌نامه جدید اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره‌بار تهران از ادامه افزایش قیمت خیار و کاهش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار خبر می‌دهد.اتحادیه صنف بار فروشان میوه‌وتره‌بار تهران آخرین نرخ مصوب انواع میوه و محصولات تره بار را برای یک هفته پیش رو اعلام کرد. اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه‌وتره‌بار؛ درباره آخرین نرخ انواع محصولات سبزی و صیفی پر مصرف گفت: براساس نرخ نامه جدید اتحادیه صنف بارفروشان میوه‌وتره‌بار تهران، در بین محصولات سبزی و صیفی پر مصرف، قیمت خیار رسمی با افزایش یک هزار تومانی کف قیمت نسبت به هفته گذشته از هر کیلوگرم ۹ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان و با افزایش ۲ هزارتومانی سقف قیمت از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان و رقم ممتاز آن با افزایش ۲ هزار تومانی از ۱۴ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است.
 • قیمت انواع عروسک

  اسبا‌ب‌بازی‌فروشی‌ها می‌گویند نسبت به سال گذشته بیشتر از ۵۰ درصد کاهش فروش داشته‌اند. همین‌طور روز مادر امسال ۳۰ درصد پارسال فروش کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند که فروش روز ولنتاین هم به همین میزان باشد. درضمن قیمت این اقلام به صورت میدانی مشاهده شده است.
 • تغییرات یک‌ساله قیمت سیب‌زمینی

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به سیب‌زمینی اختصاص دارد. این صیفی‌ بهمن سال گذشته کیلویی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شد و در اسفند هم بدون تغییر ماند. سیب‌زمینی در فروردین ۶ هزار تومان نرخ خورد و تا انتهای تابستان به سبب عرضه محصولات جنوب و همچنین اصفهان به ۴ هزار تومان رسید. سیب‌زمینی در آذرماه افزایش قیمت پیدا کرد و به ۷ هزار تومان رسید که دلیل آن کمبود عرضه به سبب تغییرات فصل بود که با نگاهی به نوسانات قیمت در سال‌های قبل می‌توان دریافت طبیعی است. همچنین کشاورزان می‌گویند به‌دلیل بالارفتن هزینه‌هایی مثل دستمزد کارگر و حمل‌ونقل قیمت تمام‌شده سیب‌زمینی افزایش پیدا کرده است. با خروج نهاده‌های کشاورزی مثل انواع کود و سم از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی قیمت این اقلام در بازار تا سه برابر هم افزایش یافت. سیب‌زمینی در میادین میوه‌وتره‌بار هر کیلو تا ۴ هزار تومان و در میوه‌فروشی‌های مرکز شهر تهران تا ۷ هزار تومان هم فروخته می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر