آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۹۴

 • افزایش قیمت محصولات سلولزی منتفی شد

  دنیای‌اقتصاد: فروشندگان خیابان باستان می‌گویند قیمت محصولات سلولزی از ابتدای سال حداقل دو برابر افزایش داشته و قرار است ۲۲ درصد دیگر هم گران شود؛ اما دبیر انجمن صنایع سلولزی می‌گوید برنامه افزایش قیمت این محصولات منتفی شده است. مشاهدات میدانی ما حاکی از آن است که میزان فروش محصولات سلولزی مهم مثل دستمال کاغذی کم نشده اما قیمت‌ها «همراه با دلار بالا رفته». برای مثال یک نمونه محصول بهداشتی سلولزی که «دوماه پیش ۷ هزار تومان قیمت داشت الان به ۱۷ هزار تومان رسیده است».
 • قیمت انواع محصولات سلولزی

  کاسبان خیابان باستان می‌گویند تا مدتی دیگر قیمت انواع دستمال کاغذی ۳۵ درصد افزایش می‌یابد. نرخ محصولات بهداشتی بانوان مثل نوار بهداشتی از ابتدای سال رشد سه برابری داشته است.
 • قیمت انواع دوربین عکاسی

  پس از تحریم‌ها و ترک برندهای معتبر دوربین عکاسی از بازار کشور، قیمت این اقلام همراه با نرخ ارز بالا رفت اما با کاهش قیمت ارز پایین نیامد. نرخ انواع دوربین عکاسی از ابتدای سال حداقل ۳۰ درصد بیشتر شده و تقاضا به سمت خرید دوربین‌های دست دوم سوق پیدا کرده است.
 • نمودار قیمتی ماست پاستوریزه

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به ماست پاستوریزه اختصاص دارد. این کالا در بهمن سال گذشته کیلویی ۷ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد و تا انتهای سال ۹۸ تقریبا بدون تغییر ماند. ماست امسال را با ۸ هزار تومان شروع کرد و در آخر تابستان به ۱۰ هزار تومان رسید. به سبب گرانی و مشکل تامین نهاده‌های دامی قیمت تمام‌شده شیر خام برای دامداران افزایش پیدا کرد و دولت هم نرخ مصوب شیرخام را به ۳هزار و ۱۰ تومان رساند. شرایط بازار شیرخام به‌گونه‌ای بود که دامدار و خریدار خارج از نرخ مصوب دولتی به مراوده می‌پرداختند. صنایع لبنی هم می‌گویند افزایش هزینه‌هایی چون بسته‌بندی و حمل‌ونقل قیمت تمام‌شده محصول را افزایش داده و به کلی خواستار خروج لبنیات از قیمت‌گذاری دستوری هستند. این عوامل باعث شد قیمت ماست پاستوریزه ۹۰۰ گرمی در آذر به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان برسد و هم‌اکنون بین ۱۶ تا ۱۸ هزار تومان فروخته شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر