آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۸۰

 • منشأ تورم تخم‌مرغ

  دنیای‌اقتصاد- فرزین محمدی: تشدید مداخله در بازار تخم‌مرغ دسترسی مصرف‌کنندگان را به این محصول پروتئینی دشوار کرد. درحال حاضر ورود دولت به نظام توزیع باعث ایجاد سهمیه دولتی تخم‌مرغ و دو نرخی شدن آن در بازار شده است. به رغم تعیین قیمت دستوری (۲۵ هزار تومان برای هر شانه)، تحقیقات میدانی نشان می‌دهد قیمت در بازار ‌از۵۰ هزار تومان عبور کرده است.
 • اصلاح سیستم توزیع تخم‌مرغ از ابتدای بهمن‌ماه

  سیدفرزاد طلاکش دبیر انجمن تخم‌مرغ شناسنامه‌دار
 • قیمت انواع لپ‌تاپ

  پس از اعمال تحریم‌ها و جهش ارزی قیمت انواع لپ‌تاپ افزایش قابل‌توجهی یافت. از ابتدای سال قیمت این کالا جهش سه برابری داشته و با کاهش نرخ ارز هم متعادل شد. فعالان می‌گویند عدم ترخیص به موقع کالا هم از دلایل آشفتگی این بازار است.
 • نوسان قیمت پرتقال

  نمودار قیمتی امروز بازارچه به پرتقال اختصاص دارد. پرتقال در دی سال گذشته کیلویی ۵ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته شد و تا انتهای سال ۹۸ به ۷ هزار تومان نزدیک شد. این میوه خوش‌رنگ در فروردین امسال ۸ هزار تومان فروخته شد و تا انتهای تابستان به ۲۰ هزار تومان رسید. با توجه به شیوع کرونا و افزایش تقاضا برای این میوه قیمت پرتقال از ابتدای سال تا شهریور بیشتر از ۶۰ درصد افزایش یافت. با برداشت محصولات مرکبات شمال و جنوب و عرضه به بازار قیمت پرتقال متعادل شد و به کیلویی ۱۳ هزار تومان رسید. البته کشاورزان نسبت به نرخ فروش این میوه که توسط واسطه‌ها ۵ هزار تومان تعیین شد اعتراض داشتند؛ چراکه با اختلاف ۱۰ هزارتومانی به دست مصرف‌کننده می‌رسید این درحالی است که هزینه‌های تولید باغداران به سبب خروج کود از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی افزایش قابل‌توجهی یافته است. درحال‌حاضر انواع پرتقال به‌طور متوسط در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران کیلویی ۹ تا ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر