آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۴۹۱۷

 • به دنبال ارزانی از سعادت‌آباد تا انبار نفت

  دنیای‌اقتصاد: به نظر می‌رسد سبک خرید خانوارها، تحت‌تاثیر تورم انتظاری در حال تغییر است. مشاهدات میدانی خبرنگاران «دنیای‌اقتصاد» از انبار نفت و میدان محمدیه(اعدام) از ترافیک سنگین و حضور اقشار مختلف برای خرید عمده است. کاسبان انبار نفت به «دنیای‌اقتصاد» گفته‌اند در بهار امسال میزان فروششان دو برابر شده است.به‌نظر می‌رسد چشم‌انداز تورم انتظاری و شیوع کرونا باعث افزایش تقاضا و خرید مواد غذایی در بازارهای عمده‌فروشی شده است. عمده‌فروشان می‌گویند؛ همزمان با افزایش تورم خانوارها به دنبال خرید ارزان‌تر برای متوازن کردن بودجه خود هستند؛ به گفته آنان با افزایش قیمت دلار، موج تازه‌ای از متقاضیان خرید عمده به سمت بازار مواد غذایی به حرکت درآمده است.
 • آب معدنی گران نخواهد شد

  پیمان فروهر/ دبیر انجمن تولید‌کنندگان آب معدنی و آشامیدنی
 • رونق بازار موتورسیکلت

  روزهایی کرونایی و احتیاط در استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس‌های شهری و مترو، ترافیک شهری و اینکه برخی از مناطق شهر طرح ترافیک است و محدودیت‌هایی برای عبور و مرور تردد اتومبیل وجود دارد، همه انگیزه‌هایی است برای اینکه شهروندان تهرانی موتورسیکلت را به‌عنوان یک وسیله نقلیه کمکی در کنار اتومبیل شخصی یا تنها وسیله نقلیه‌شان انتخاب کنند؛ اما این روزها موتورسیکلت هم چندان ارزان نیست. اما کرونا و ضعف سیستم حمل‌ونقل عمومی باعث شده که بازار موتورسیکلت رونق پیدا کند.
 • افزایش قیمت پنیر ایرانی

  نمودار امروز بازارچه در مورد روند افزایش قیمت پنیر ایرانی پاستوریزه با وزن ۵۰۰ گرم است. قیمت این کالا طی ۱۲ ماه گذشته همواره روند صعودی را طی کرده و از ۹ هزار تومان در خردادماه سال گذشته به نزدیک ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در اردیبهشت ماه امسال رسیده است. اما همچنان که از نمودار مشخص است رشد قیمت پنیر ایرانی در فاصله ماه‌های خرداد تا آذر سال گذشته شیب تندی داشته؛ در حالی‌که پس از آن تا اردیبهشت امسال افزایش قیمت شیب ملایم و خطی را طی کرده است و از ماه‌های آذر تا اسفند سال گذشته تقریبا بدون تغییر بوده است. روز گذشته در این صفحه نمودار افزایش قیمت ماست را بررسی کردیم که به دلیل افزایش قیمت شیر که توسط دولت قیمت‌گذاری می‌شود با گرانی قیمت روبه‌رو بود. از آنجا که ماده اولیه تولید پنیر نیز شیر است، افزایش قیمت شیر را می‌توان از جمله دلایل گران شدن پنیر نیز به شمار آورد. نمودار نشان می‌دهد قیمت پنیر ایرانی از اواخر فروردین سال جاری با افزایش جدیدی روبه‌رو شده و باید ببینیم در ماه‌های آتی این نمودار چه شکلی به خود می‌گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر