ورنون در ۱۸ مارس ۱۹۲۷ در لایپزیگ آلمان در یک خانواده بازرگان به دنیا آمد. در سال ۱۹۳۳ خانواده که تباری یهودی داشت برای فرار از آزار نازی‌ها ابتدا به آمستردام کوچید و در ۱۹۳۷ به آمریکا مهاجرت کرد. پدر ورنون در نیویورک ابتدا به فروش البسه زنانه روی آورد و بعدتر با تاسیس یک کارگاه تولیدی به ساخت و عرضه کالاهای چرم روی آورد و ورنون نیز در این کارگاه بسیاری از محصولات را خود طراحی می‌کرد. ورنون در ۱۹۴۲ به تابعیت آمریکا درآمد و برادرش که به ارتش آمریکا پیوسته بود در نهایت در جبهه نورماندی کشته شد. لیلیان از ۱۹۴۷ تا دو سال بعد در دانشگاه نیویورک تحصیل کرد و در ۱۹۴۹ با ساموئل هاشبرگ که در مغازه پوشاک زنانه والدینش کار می‌کرد ازدواج کرد.

در سن ۲۴ سالگی، ورنون با استفاده از هدایای عروسی خود، با سرمایه ۲هزار دلاری کار خود را آغاز کرد و در مجله «سونتین» یک آگهی برای گرفتن سفارش ساخت کیف پول و کمربند‌های خاص انتشار داد. در سال نخست شرکت کالاهای خاص ورنون بر تولیدات مورد توجه بانوان جوان تمرکز داشت اما در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰، ورنون و هاشبرگ شروع به تولید جواهرآلات خاص خود کرده و از طریق کاتالوگ آنها را به فروش می‌رساندند.

در ۱۹۶۹ هاشبرگ و ورنون از هم جدا شده و کمپانی را به دو قسمت تقسیم کردند. هاشبرگ بخش عمده‌فروشی را در دست گرفت و ورنون همچنان کار کاتالوگ را ادامه داد. در دهه ۱۹۷۰ کمپانی ورنون به اروپا سفر کرد و کمپانی درصدد توسعه فعالیت‌های خود در بازارهای جهانی برآمد. در راستای توسعه این برند، ورنون فروش لوازم آرایشی و تجهیزات آشپزخانه را توسعه داد. شرکت لیلیان ورنون در راستای پاسخ به بازار آنلاین در اوایل دهه ۱۹۹۰، پیشخوانی مجازی در «AOL» افتتاح کرد. پس از آنکه فرد و دیوید هاشبرگ پیشنهاد مدیریت شرکت را رد کردند، ورنون آن را در ۲۰۰۳ به «زلنیک مدیا» فروخت اما همچنان عنوان نمادین رئیس غیراجرایی را عهده‌دار بود. ورنون در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ در منهتن درگذشت.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند