آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۹۴

 • کوتاه‌شدن مسیر توسعه تجارت

  دنیای‌اقتصاد - ایمان مهدی‌زاده: نزدیک به یک‌سال از حضور ویروس کرونا در جامعه جهانی می‌گذرد. تاکنون سالی دشوار سر راه کسب‌وکارها قرار داشت و مردم و بازاریان برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان با مخاطراتی دست و پنجه نرم کردند.
 • جو عراق برای دام کشور مناسب نیست

  فارس: مجید موافق‌قدیری، رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور ایران در پاسخ به اینکه چرا ایران به رغم اعلام آمادگی عراق نهاده جو از این کشور وارد نکرده است، گفت: نهاده جو دامی که در عراق موجود است، کیفیت خوبی ندارد و برای تغذیه دام کشور مناسب نیست.
 • اعلام دلیل گرانی قیمت برنج

  باشگاه خبرنگاران: برنج محصول پر استفاده‌ای در میان خانواده‌های ایرانی است اما افزایش قیمت آن در ماه‌های اخیر باعث ایجاد مشکلاتی برای مصرف‌کنندگان شده است. دبیر انجمن برنج کشور اما اعلام کرده کمبودی در بازار نیست و تنها به علت نبود نظارت کافی، این محصول با افزایش قیمت در بازار مواجه شده است.
 • سودجویی؛ عامل گرانی گوشت قرمز

  مهر: منصور پوریان درباره دلیل افزایش مجدد قیمت گوشت قرمز مبنی بر قاچاق گوسفند از کشور گفت: به هیچ عنوان دلیل این گرانی نمی‌تواند قاچاق باشد.
 • ضعف در نظارت بازار میوه

  با توجه به افزایش چندبرابری هزینه‌های تولید و در سایه ضعف در نظارت‌ها، قیمت میوه نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است. اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در این خصوص گفت: «با توجه به افزایش ۲ تا ۳ برابری هزینه‌های تولید اعم از بذر، کود، سم، حمل‌ونقل و بسته‌بندی، قیمت میوه مانند سایر کالا‌ها گران شده است.» وی با اشاره به اینکه مغازه داران نقشی در گرانی کالا ندارند، افزود: «مغازه‌داران بر مبنای فاکتور حداکثر ۳۵ درصد سود را لحاظ می‌کنند.با توجه به افزایش قیمت میوه، استقبال برای خرید نیز کاهش یافته است.»
 • شکر و چای در مسیر افزایش تند قیمت

  ایلنا: قاسمعلی حسنی دبیر اتحادیه بنکداران موادغذایی از قرار گرفتن شکر و چای در مسیر افزایش قیمت خبر داد و گفت: در بازار چای بیش از ۲۵ تا ۵۰ درصد گران‌فروشی می‌شود. او در تشریح آخرین وضعیت تامین و قیمت دو کالای شکر و چای که این روزها حاشیه‌ساز شده‌اند، اظهار کرد: شکر و چای در مسیر افزایش تند قیمت قرار گرفته و با نزدیک شدن به پایان سال موجب نگرانی مصرف‌کنندگان شده است. وی ادامه داد: شکر ظرف یک ماه افزایش نرخ ۷۰ تا ۸۰ درصدی را در بازار آزاد تجربه کرده است. به گفته حسنی؛ همچنان شکرهای بسته‌بندی یک کیلوگرمی دولتی با نرخ مصوب ۶ هزار و ۶۵۰ تومان در بازار یافت می‌شود، اما بخش اعظم شکرهای عرضه شده در بازار با نرخ آزاد هستند. وی قیمت عمده هر کیلوگرم شکر آزاد در تناژهای بالا را ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: نرخ آن در خرده‌فروشی‌ها بسیار بیشتر از این میزان است. حسنی همچنین از افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی قیمت چای در یک‌سال اخیر خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر