آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۸۷

 • صادرات کشمش ایرانی از افغانستان

  رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروشان تهران با اشاره به اینکه با توجه به افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی تولید خشکبار، در تامین آجیل شب عید در کشور کمبودی نداریم گفت: کشمش ایرانی به نام محصول افغانستانی صادر می‌شود.
 • بدهی مالیاتی مانع تمدید جواز کسب نیست

  مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران درخصوص ابهامات ایجاد شده در مورد ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم گفت: بر اساس ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم، یکی از مراحل دریافت یا تمدید پروانه کسب، استعلام بدهی مالیاتی متقاضی از سازمان امورمالیاتی است که با توجه به مشکلات متعددی که شیوع کرونا برای فعالیت‌های صنفی پیش آورده است و با پیگیری‌های اتاق اصناف ایران، ستاد ملی مدیریت کرونا، مصوبه‌ای جهت تسهیل در اجرای این مرحله داشته است.
 • توقف صادرات دام زنده

  رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران در واکنش به مباحث مطرح شده پیرامون صادرات دام اظهار کرد: با توجه به ایام‌ پایانی سال و زمزمه‌های گرانی گوشت در بازار، در شرایطی نیستیم که صادرات دام انجام شود؛ چرا که این موضوع به چالش بازار دامن می‌زند.
 • تغییر کاربری یک چهارم رستوران‌های پایتخت

  رئیس اتحادیه صنف دارندگان رستوران گفت: ۲۵ درصد رستوران‌های شمال شهر تهران به نمایشگاه اتومبیل یا مشاور املاک یا ساختمان‌های بانکی تغییر کاربری داده‌اند. علی اصغر میرابراهیمی، رئیس اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف سرویس‌های تهران در رابطه با اسامی عجیب رستوران‌های شمال شهر تهران گفت: اجاره مغازه هزینه سرباری است که مردم باید پرداخت کنند که پرداخت می‌کنند اما برخی همکاران ما کم‌لطفی می‌کنند و با استفاده از اسم‌های عجیب و غریب قیمت‌ها را بالا می‌برند.
 • دوره آموزشی شوراها توسط مجمع استانداران

  دوره آموزشی ویژه داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا، با همکاری مجمع استانداران و وزارت کشور برگزار می شود. نحوه ثبت نام در این دوره به زودی توسط مجمع استانداران اعلام می شود. عموم داوطلبان می‌توانند در این دوره شرکت و در صورت قبولی مدرک رسمی آن را دریافت کنند. غلامعباس زارع میرک آباد سخنگوی مجمع استانداران و استاندار سابق کرمانشاه و اصفهان در این خصوص به «دنیای‌اقتصاد» گفت: آقایان میر لوحی، رسولی، معین نجف آبادی، افشانی، صلاحی و جمعی دیگر از استانداران سابق در این دوره تدریس می‌کنند. همچنین استادانی از وزارت کشور، سازمان امور شهرداری‌ها، مرکز آموزش دولتی، دانشگاه‌های تهران، بهشتی و علامه طباطبایی تدریس خواهند کرد.
 • ۱۴ مهارت ضروری مدیران در عصر انقلاب چهارم صنعتی

  نویسنده: برنارد مار ترجمه: میلاد مروی، عضو باشگاه پژوهشگران صنعتی
  اینکه همکاران شما در محیط کار آینده هوش مصنوعی و روبات‌ها خواهند بود به این معنی نیست که مهارت‌های مدیریتی دیگر ضروری نباشند. در واقع مهارت‌های مدیریتی برای موفقیت حیاتی خواهند بود. فردای پرشتاب، یکپارچه و مملو از انواع تکنولوژی به مدیرانی برای ایجاد هماهنگی بین الزامات و واقعیات جدید چهارمین انقلاب صنعتی به منظور نیل به موفقیت نیازمند است.
 • وزارت صمت و بانک مرکزی تکلیف کالاهای ممنوعه را تعیین کنند

  برخی تشکل‌های وارداتی از بلاتکلیفی محموله‌های گروه ۲۷ موجود در مبادی گمرکی کشور گلایه دارند. به دنبال ورود گروه ۲۷ اولویت دوم ارزی به فهرست ممنوعه‌های وارداتی، محموله‌هایی که پیش از این محدودیت به کشور وارد ولی هنوز ترخیص نشده بودند، دچار بلاتکلیفی شدند. هر چند انتظار می‌رفت که این محموله‌ها، به مصداق قاعده حقوقی عدم عطف بماسبق شدن، به راحتی ترخیص شوند، اما این اتفاق نیفتاد. «دنیای اقتصاد» برای بررسی ابعاد این ماجرا به سراغ معاون فنی گمرک رفت. او در پاسخ به پیگیری خبرنگار ما گفت: با توجه به تقسیم کار صورت گرفته بین نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه تجارت خارجی، لازم است وزارت صمت و بانک مرکزی تکلیف کالاهای ممنوعه را مشخص کنند.
 • سرمازدگی علت گرانی میوه در یزد

  بازار: مشرف، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه‌وتره‌بار یزد علل افزایش قیمت میوه و صیفی‌ در فصل زمستان ۹۹ را کاهش واردات، کمبود محصول و سرمازدگی‌های اخیر عنوان کرد. او در مورد علل گرانی میوه در بازار یزد به کمبود مواد اولیه اعم ار سم، بذر و کود اشاره کرد و گفت: وضعیت دستمزد، بسته‌بندی و نرخ کرایه از دیگر عواملی است که موجب گرانی میوه در استان و کشور شده است. وی بیان کرد: قیمت‌گذاری میوه به‌صورت کشوری است اما در یزد به این دلیل که این استان قطب کشاورزی محسوب نمی‌شود و عموما میوه آن از دیگر استان‌ها تامین می‌شود، قیمت‌گذاری میوه با هماهنگی شهرهای مبدأ و همجوار انجام می‌گیرد. رئیس اتحادیه صنف میوه‌وتره‌بار یزد در مورد گرانی سردرختی‌ها مثل محصولات پرتقال، نارنگی و سیب درختی گفت: چون امسال درختان میوه کمتر محصول داده‌اند، این کمبود محصول باعث افت کمیت عرضه این نوع میوه‌ها در بازار شده است. مشرف ادامه داد: در مورد صیفی‌جات نیز به‌دلیل سرمازدگی اخیر که در شهرهای جنوبی مانند جیرفت وجود داشته است، این نوع میوه‌ها در بازار کمیاب شده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر