آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۵۲

 • عوامل موثر در کاهش قاچاق

  معاون امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌گوید مجوزهای لازم برای برخورد با عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق از ماه جاری صادر شده است.
 • کاهش ۴۰ درصدی واردات مواد اولیه روغن‌نباتی

  سایت بازار: دبیر انجمن صنفی روغن‌نباتی ایران از کاهش ۴۰ درصدی مواد اولیه مورد نیاز صنایع روغن‌نباتی طی ۶ماه نخست سال جاری در کشور خبر داد.
 • تعطیلی واحدهای صنفی عکاسی و فیلمبرداری

  رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران مجالس تهران از تعطیلی کامل این اصناف به دلیل مشکلات کرونا خبر داد.
 • معرفی مسبب نوسان بازار لاستیک

  سایت اتاق اصناف تهران: رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک کشور عامل اصلی نوسان قیمت لاستیک خودرو در بازار را اعلام کرد. داود سعادتی نژاد با بیان اینکه بانک‌ها باز و فعالان اقتصادی کاملا تعطیل، معادله‌ای است که به هیچ وجه پاسخ مناسبی نخواهد داشت گفت: صنف فروشندگان لاستیک و روغن نیز بی‌تاثیر از اثرات تعطیلی‌های اخیر نبود. مسوولان شرایط اصناف را در چنین روزهایی باید بیش از روزهای دیگر درک کنند. شرایطی که تاکنون کمتر با آن مواجه بوده‌ایم.
 • همکاری کسبه بجنورد با ستاد ملی مقابله با کرونا

  ایرنا: نایب رئیس اول اتاق اصناف بجنورد گفت: نیمی از ۱۶ هزار واحد صنفی بازار بجنورد، مرکز خراسان شمالی در گروه یک محدودیت‌های شغلی کرونایی قرار گرفته‌اند که اکنون فعالیت دارند.
 • ۲۵ درصد رستوران‌ها در تهران تغییر شغل داده اند

  سایت بازار: رئیس اتحادیه رستوران و سلف سرویس‌های تهران می‌گوید به علت کسادی بازار و نبود مشتری در رستوران‌های تهران بیش از ۲۵ درصد واحدهای صنفی رستوران و سلف سرویس‌های عضو این اتحادیه به مشاغل همگن تغییر شغل داده‌اند.
 • بعضی اصناف از پا افتاده‌اند

  رئیس اتاق اصناف تهران شرایط برخی از تولید‌کنندگان و فروشندگان را وخیم اعلام کرد و از مسوولان درخواست کمک کرد. قاسم نوده‌فراهانی گفت: تا وقتی‌که خودمان را جای صاحبان این کسب‌و‌کارها و اصناف نگذاریم، نمی‌توانیم بفهمیم که چه مشکلاتی دارند. آقایان به‌راحتی می‌گویند در اصناف را ببندید. ببندیم اما چه کسی پاسخگوی هزینه زندگی آنها خواهد بود؟با وجود تعطیلی اصناف، هزینه‌هایی مانند پول بیمه، حقوق کارگر و بسیاری از موارد دیگر برای صاحبان کسب و کارها وجود دارد که همچنان باید پرداخت شود. علاوه بر این هزینه زندگی خودشان که از طریق صنف تامین می‌شد نیز به مشکل خورده است.
 • اصناف کرج زمان فعالیت خود را مدیریت کنند

  رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با اشاره به از سرگیری فعالیت اصناف و تعیین ساعت کاری برای آنها گفت: انتظار می‌رود زمان فعالیت واحدهای صنفی طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا باشد. او اظهار کرد: برابر اعلام ستاد ملی کرونا از ۱۵ آذر واحدهای صنفی فعالیت خود را دوباره آغاز کرده‌اند اما با توجه به محدودیت شبانه در این استان باید زمان فعالیت خود را برنامه‌ریزی کنند. وی اضافه کرد: واحدهای صنفی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و این واحدها نیز باید قبل از ساعت ۲۱ (شروع ساعت منع تردد) نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام کنند. حصاری خاطرنشان کرد باتوجه به مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی، چنانچه واحد صنفی از این قانون سرپیچی کند برخورد می‌شود.
 • قیمت سیمان باید آزاد شود

  مهر: دبیر انجمن سیمان گفت: با توجه به اینکه ظرفیت‌سازی برای تولید سیمان بیشتر از نیاز کشور و بخش صادرات است، دیگر نباید قیمت این کالا سرکوب شود.
 • کم‌کاری بیمه‌ها در جبران خسارت واردکنندگان نهاده‌های دامی

  ایسنا: علیرضا شریفی، عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، اظهار کرد: متاسفانه شرکت‌های بیمه خسارتی را که به واردکنندگان نهاده‌های دامی در مسیر تامین کالا وارد می‌شود، به‌صورت کامل پرداخت نمی‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر