آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۴۴

 • رکود در بازار نوشت‌افزار و فتوکپی

  درحالی‌که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، شاهد افزایش چشمگیر فعالیت‌های آنلاین در زمینه‌های آموزش، ارسال مدارک، پیگیری کارهای اداری و... هستیم، دو صنف فروشنده نوشت‌افزار و فتوکپی با رکود جدی مواجه شده‌اند. به نظر می‌رسد حتی پس از بازگشت به شرایط عادی نیز، این دو صنف نتوانند بازار قبلی خود را به‌صورت کامل احیا کنند و ناچار، تغییراتی در تعداد مجوزهای این کسب‌وکارها رخ خواهد داد. هرچند حمایت‌های کوتاه‌مدت مانند بازنگری در مالیات، استمهال پرداخت‌های دولتی نظیر بیمه، مالیات و عوارض شهرداری و... می‌تواند تا حدودی مسائل فعالان این بخش‌ها را حل‌وفصل کند.
 • نارضایتی پرتقال‌فروشان از رشد صادرات

  رئیس اتحادیه بارفروشان از افزایش قیمت پرتقال تا سه برابر در مقایسه با قیمت سال گذشته، به‌دلیل جهش صادرات این محصول خبر داد. مصطفی دارایی‌نژاد با اشاره به اینکه دلالان، پرتقال مازندران را در حجم وسیع برای صادرات خریداری کرده‌اند، افزود: دلالان پرتقال را کیلویی ۱۳ هزار تومان از کشاورز خریداری می‌کنند که این رقم سبب شده کشاورزان برای ارسال بار به میدان مرکزی تهران تمایلی نداشته باشند.
 • خرید تضمینی زعفران کیلویی ۱۱ تا ۱۳ میلیون تومان

  علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران‌کاران از نرخ حمایتی اعلام شده راضی نیستند، اظهار کرد: پیشنهاد ما به‌عنوان نماینده تولیدکنندگان به دولت این است که بر خلاف سال گذشته، ۷۰ درصد مبلغ زعفران خریداری شده را به زعفران‌کاران بپردازند و ۳۰ درصد مابقی را ۲ تا ۳ ماهه پرداخت کنند تا کمتر متضرر شوند.
 • تقاضای اصلاح ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم

  رئیس اتحادیه ابزار فروشان تهران در ارتباط با آخرین وضعیت ابزارفروشان؛ به‌ویژه با توجه به تعطیلی‌های اخیر گفت: تعطیلی‌های مکرر به دلیل شیوع ویروس کرونا در کنار نوسان قیمت ارز و سوء مدیریت در واردات کالاهای مربوط به این صنف، ابزارفروشان را خانه نشین کرده است.
 • اصناف درحال‌حاضر توان پرداخت مالیات را ندارند

  نایب‌رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف تحمل زیان اقتصادی بیشتر را ندارند و انتظار حمایت از سوی همه دستگاه‌های مرتبط با کسب‌وکارها را داریم.
 • جای خالی اتحادیه صادرات سبزی خشک در ایران

  دنیای‌اقتصاد: میوه‌ها بر حسب انواع مختلف آن در فصل هشتم کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه‌بندی می‌شوند. سبزیجات خشک شده بر حسب انواع مختلف آن تحت کدهای تعرفه ۰۷۱۴ و ۰۷۱۲ قرار می‌گیرند. با این حال، عملکرد تجارت خارجی ایران در این زمینه نشان می‌دهد که با حذف حجم انگور خشک (کشمش و مویز) و پیاز خشک، صادرات ایران زیر یک میلیون دلار خواهد بود. این درحالی است که در نزدیکی ایران، ترکیه صادرات پرارزشی را در این بخش‌ها تجربه می‌کند. مروری بر بازارهای صادراتی این کشور، می‌تواند فرصت‌های موجود برای شرکت‌های ایرانی را نمایان کند.
 • معافیت حق بیمه سهم کارفرمایان در صورت انتقال کارگاه ممکن شد

  رئیس اتاق اصناف ایران گفت: سازمان تامین اجتماعی چندی پیش با صدور بخشنامه‌ای کارفرمایان کارگاه‌ها با تعداد کارگران زیر ۵ نفر را در صورت انتقال کارگاه‌ها از تسهیلات موضوع قانون معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما که پیش‌تر طبق مصوبه ۱۳۶۱/ ۱۲/ ۱۶ مجلس شورای اسلامی، اعمال می‌شد، محروم ساخت؛ اما با رایزنی‌های انجام‌شده از سوی هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و براساس بخشنامه جدید سازمان تامین اجتماعی این مشکل رفع شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر