آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۰۶

 • توسعه تجارت الکترونیک در اصناف

  دنیای‌اقتصاد-ایمان مهدی‌زاده: بیش از یک دهه از تثبیت سوددهی کسب‌وکارها و خدمات بر پایه فضای مجازی گذشته و در ایران بیش از پنج سال از تصویب چنین آیین‌نامه‌ای که پیشنهاد اتاق اصناف ایران به هیات عالی نظارت بود، می‌گذرد. روزگاری افراد با تخصص‌های ویژه خود در اصناف مختلف جای داشتند با رویکرد مدرن و به‌روز بودن، مهارتشان را از طریق فضای مجازی تبلیغ و رشدی بیش از تصورشان پیدا کردند.
 • خسارت ماهانه۲۵ هزار میلیارد تومانی اصناف از کرونا

  مشاور عالی اقتصاد و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران اظهار کرد: دولت برای جبران حداقل خسارت واحدهای مختلف صنفی به ازای هر ماه حداقل ۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از بازار، محمدباقر مجتبایی گفت: با شیوع ویروس کرونا حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی در ایران به‌طور مستقیم در معرض آسیب قرار گرفتند.
 • لزوم اصلاح نرخ خرید محصولات استراتژیک

  مهر: مشاور نظام صنفی کشاورزی با انتقاد از قیمت‌های غیرکارشناسی برای خرید محصولات استراتژیک گفت: امروز جو در بازار کیلویی ۳ هزار و ۳۵۰ تومان خرید و فروش می‌شود؛ اما دولت نرخ آن را ۲ هزار و ۳۷۰ تومان اعلام کرده است.
 • مردم پول تعمیر به‌موقع خودروشان را ندارند

  اتاق‌اصناف تهران: رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان گلگیر و رادیاتور تهران از گرانی‌های موجود در حوزه مواد اولیه و برخی از قطعات مورداستفاده در این صنف گفت و اظهار کرد: مردم با بالارفتن ارزش خودروهای خود، به سلامتی خودرو اهمیت بیشتری می‌دهند؛ اما متاسفانه گرانی افسارگسیخته شرایطی سخت ایجاد کرده که نمی‌توانند خودروهای خود را به‌موقع تعمیر و استفاده کنند.فرهاد کشانی افزود: وسیله نقلیه مانند بدن انسان نیاز به مراقبت دارد، هر گوشه‌ای از خودرو اگر به‌موقع تعمیر نشود از کارآیی و قیمت آن کاسته می‌شود، اگر قدرت مالی افراد بالا برود و قیمت ابزار و مواد نیز متعادل باشد، می‌توانند از خودروهای خود مراقبت‌های ویژه داشته باشند.کشانی در ادامه بیان کرد: اعضای صنف گلگیر و رادیاتور در زمینه‌های بسیاری نظیر بیمه، مالیات و شهرداری با مشکلاتی مواجه هستند که البته تلاش داریم هرکدام را به نتیجه درستی برسانیم؛ اما متاسفانه در برخی از ادارات با بوروکراسی‌های اداری روبه‌رو هستیم و برای حل هر‌یک از مشکلات روزها و ساعات زیادی باید هزینه شود تا بتوانیم مشکلات را به گوش مسوولان برسانیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر