آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۰۲

 • مشکل قطعه‌سازان؛ تامین نقدینگی و مواد اولیه

  زهرا مسافر: دومین نشست هم‌اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی استان تهران با بررسی «برون رفت از موانع جهش تولید در صنعت قطعه‌سازی کشور» برگزار شد. در این نشست دو موضوع تامین نقدینگی و مواد اولیه عمده‌ترین مشکل قطعه‌سازان عنوان شد، به‌گونه‌ای‌که وقتی خودروسازان در تامین نقدینگی به مشکل بر می‌خورند این مشکل رابطه مستقیمی‌ با تامین نقدینگی در قطعه‌سازان دارد ضمن اینکه اگر مواداولیه به موقع و با قیمت مناسب در اختیار قطعه‌سازان قرار نگیرد تامین قطعات برای خودروسازی با مشکل انجام می‌شود.
 • لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط واحد‌های صنفی

  رئیس اتاق اصناف تهران آخرین جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی در استان تهران برای هفته جاری (۱۲ تا ۱۸ مهر) را تشریح کرد. قاسم نوده‌فراهانی درباره مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که امروز به دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی و نهادهای عمومی غیردولتی از جمله اتاق اصناف تهران ابلاغ شده است، گفت: در ابلاغ امروز با توجه به نامه معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر اعمال محدودیت به تفکیک استان و شهرستان‌های هدف محدودیت و تعطیلی برخی مراکز به مدت یک هفته از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۸ مهر ماه از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمدید شده است.
 • انتظار بخش تولید از نمایندگان مجلس

  نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران گفت: کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد، اما آیا واقعا آرایش جنگی در اقتصاد داریم؟ مجتبی صفایی در نشست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان در حضور جمعی از نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی گفت: رژیم اشغالگر قدس به‌دنبال توافق با کشورهای حاشیه‌ای خلیج‌فارس و ایجاد پایگاه نظامی در این کشورها است، ما از این تحرکات نمی‌ترسیم؛ اما از شعب ایجاد شده در برخی ادارات و سازمان‌ها واقعا نگران هستیم. سخنگو و نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: به‌نظر می‌رسد انگیزه‌ای در برخی از ادارات و سازمان‌ها وجود دارد که مردم را از حاکمیت کشور جدا کنند؛ اما دلیل این مساله چیست؟ نایب‌رئیس اتاق اصناف کرمانشاه ادامه داد: کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد، اما واقعا آرایش جنگی در اقتصاد داریم؟ وی یادآور شد: در بین تولیدکنندگان کشور دغدغه‌ها و گله‌هایی وجود دارد، از نمایندگان این مجلس انتظار داریم کمک کنند تا این گله‌ها تبدیل به مشکلات حاد کشور نشود.
 • فرودگاه‌های ایران آماده تردد ایرتاکسی‌ها

  دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور از آمادگی فرودگاه‌های ایران برای تردد ایرتاکسی خبر داد و تاکید کرد که فرصت سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی به‌منظور راه‌اندازی ایرتاکسی فراهم است. مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور بر ضرورت راه‌اندازی ایرتاکسی در فرودگاه‌های ایران تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم صنعت هوانوردی کشور را توسعه بدهیم، یکی از راهکارهایش راه‌اندازی ایرتاکسی است. وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در کشورمان فرودگاه‌های کوچک داریم و از آنها یا استفاده نمی‌شود یا به ندرت یک یا دو پرواز در آنها صورت می‌گیرد، می‌توان از ظرفیت این فرودگاه‌ها برای تردد ایرتاکسی استفاده کرد. اسعدی سامانی گفت: این فرودگاه‌ها قابلیت بهره‌برداری برای ایرتاکسی را دارند و درصورت برنامه‌ریزی صحیح، می‌توان این ظرفیت هوانوردی را در کشور ایجاد کرد. دبیر انجمن ایرلاین‌های کشور ادامه داد: بیش از ۴۳ فرودگاه در کشور وجود دارد که صرفا از ۱۰ درصد ظرفیت آنها استفاده می‌شود. اکنون فرصت سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی برای راه‌اندازی ایرتاکسی وجود دارد و افراد حائز شرایط می‌توانند در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.
 • مرغ به ۲۱ هزارتومان رسید

  ایسنا: قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران به ۲۱ هزارتومان رسید. طبق مشاهدات میدانی، مرغ گرم در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران با قیمت هر کیلو ۲۱ هزارتومان عرضه می‌شود. البته در برخی مغازه‌ها این مقدار اندکی کمتر یا بیشتر است. به گفته برخی از فروشندگان قیمت مرغ در روزهای اخیر افزایش ۳ تا ۴هزار تومانی پیدا کرده و قیمت خرید عمده مرغ از کشتارگاه حدود ۱۹ هزارتومان شده است. این درحالی است که براساس مصوبه تیرماه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، ۱۵ هزار تومان تعیین شده بود و به استانداران اختیار داده شد که قیمت محصول را با ۵ درصد کاهش یا افزایش در استان خود نرخ‌گذاری کنند.
 • ثبات قیمت گوشت در گرو مقابله با قاچاق

  رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران گفت: با آغاز فصل سرما و افزایش مصرف پروتئین در بین خانواده‌ها، باید از قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه جلوگیری شود. علی‌اصغر ملکی افزود: درحالی‌که قیمت گوسفند زنده در کشور هم اکنون حدود ۴۵ هزار تومان است، قیمت آن در کشور همسایه ما عراق بیش از ۱۲۰ هزار تومان است. وی یادآورشد: تفاوت قیمت گوسفند زنده در داخل با کشور عراق سبب شده که عده‌ای سود جو دام زنده کشور را به عراق قاچاق کنند و این می‌تواند در آینده بر قیمت گوشت گوسفندی در کشور بسیار تاثیرگذار باشد. رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران هشدار داد مسوولان باید از قاچاق دام زنده به خارج از کشور به هر نحوی که شده جلوگیری کنند تا قیمت گوشت در بازار ثابت بماند یا حداقل از افزایش قیمت‌های در بازار جلوگیری شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر