آرشیو روزنامه شماره ۴۹۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۹۷۳

 • آمارها و رویدادها

  دنیای‌اقتصاد: ایجاد اشتغال از شاخصه‌های آماری امیدوارکننده است. تولید شغل‌های مختلف در رسته‌های صنفی گوناگون سرمایه‌گذاری مشخصی را می‌طلبد و این مهم یکی از زیرساخت‌های تولید شغل پایدار به‌شمار می‌آید. شرایط اقتصادی کنونی به‌واسطه تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا دچار مشکلاتی از قبیل تهیه مواد اولیه یا پروتکل‌های بهداشتی شده و کار را برای مشاغل و اصناف زیادی سخت کرده است. روسای اتحادیه‌های متعددی در چندماه اخیر از فشار اقتصادی بر همکارانشان گفتند و عده‌ای بخش عمده‌ای از صنفشان را ورشکسته و تعطیل عنوان کردند.
 • لزوم تشکیل کارگروه قدرتمند صادراتی

  مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، محمدعلی طهماسبی در نشست شورای هماهنگی اتحادیه‌ها و تشکل‌های روستایی و کشاورزی اظهار کرد: اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و شبکه‌های تحت پوشش آنها ‌باید به چشم‌انداز واحدی در راستای نیل به اهداف و جایگاه آرمانی خود دست یابند. او سخنانش را چنین تصریح کرد: وقتی بحث تزریق ارزش افزوده از بیرون به شبکه مطرح می‌شود، باید توجه ویژه‌ای به بحث صادرات داشت.
 • واگذاری سررشته کشاورزی به تشکل‌ها

  ایانا: مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی گفت: برون‌سپاری وظایف تولید به تشکل‌های کشاورزی توسط سازمان تعاون روستایی در دست اجراست.
 • مجوزهای میلیاردی موز در دست دلالان

  فارس: رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: پس از توقف ثبت‌سفارش موز بازار فروش این مجوزها بسیار داغ شده و دلالان سود میلیاردی به جیب می‌زنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر