آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۱۸

 • رونمایی از نرم‌افزارهای الکترونیک شهرداری بجنورد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: در مراسمی با حضور رئیس شورای شهر بجنورد از نرم‌افزارهای الکترونیک شهرداری که دورنمای تحقق شهرهوشمند و حذف مراجعات حضوری و انجام دستی امور است، رونمایی شد. هادی زارعی، شهردار جوان بجنورد در این‌باره گفت: به مدد ظرفیت بالای همکاران خوب و کاربلد شهرداری توانستیم به موفقیت‌هایی برسیم که درنوع خود بی‌نظیر است.
 • تمدید تقدیرنامه ۳ ستاره تعالی سازمانی فولاد اکسین

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مراسم تقدیر از برگزیدگان هجدمین همایش تعالی سازمانی در مرکز همایش‌های مدیریت صنعتی کشور با حضور برات قبادیان معاون وزیر صنعت، دکتر کیانی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی کشور و جمعی از مدیران کشوری برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان به‌منظور حضور این شرکت در جایزه تعالی سازمانی، پس از طی مراحل بازدید توسط گروه ارزیابان مرکز تعالی سازمانی، فولاد اکسین خوزستان دارای شرایط دریافت سطح «تقدیرنامه ٣ ستاره» شناخته شد و در این مراسم تقدیرنامه ۳ ستاره تعالی سازمانی به فولاد اکسین اهدا شد. امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین از معاونان، مدیران، مشاوران و کارکنان به‌دلیل تلاش در مسیر تعالی سازمانی تقدیر و اظهار امیدواری کرد: کارکنان رشد مستمر و دستیابی به اهداف کلان را سرلوحه کار و فعالیت‌های خود قرار دهند.
 • سه سایت جدید تلفن همراه در کردستان

  دنیای اقتصاد – سنندج – اسرین مقصودی: مدیر مخابرات منطقه کردستان از ایجاد سه سایت جدید تلفن همراه با هدف ارائه خدمات با کیفیت‌تر سرویس‌های شبکه ارتباطات سیار در استان خبر داد. آزاد حکمت با اشاره به اینکه طبق برنامه‌های تعیین شده درخصوص توسعه طرح‌های مخابراتی و با هدف ارائه خدمات بهتر و بهبود شبکه ارتباطات سیار اقدامات مناسبی صورت گرفته است، افزود: تعداد سه سایت جدید تلفن همراه با سرمایه‌گذاری ٥٠ میلیارد ریال در استان ایجاد و به بهره‌برداری رسیده است. وی با اعلام اینکه از این تعداد، یک سایت در روستای نایسر، یک سایت در روستای زیویه کامیاران و یک سایت نیز در روستای خروسه از توابع شهرستان سنندج احداث شده است، اظهار کرد: هر کدام از این سایت‌ها می‌توانند تعداد چشمگیری از مشتریان را تحت پوشش تکنولوژی‌های نسل سوم و چهارم تلفن همراه قرار دهند.
 • برداشت ۴۲۷۰ کیلوگرم زعفران از مزارع فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: رئیس کمیته گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه زعفران به‌دلیل پایین بودن نیاز آبی در مناطق خشک و کم‌آب همچون استان‌های خراسان‌رضوی و جنوبی و همچنین در فارس کشت می‌شود، گفت: فارس با سطح زیرکشت ۱۰ هزار و ۳۲ هکتار و تولید۴۲۷۰ کیلوگرم محصول در سال ۹۹ رتبه پنجم سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده است. حشمت‌الله صادقی افزود: شهرستان استهبان با سطح ۵۵۰ هکتار بیشترین سطح مزارع زیرکشت زعفران فارس را دارد. وی استفاده بهینه از اراضی، حفظ منابع ملی، کمک به رشد اقتصادی، ارزآوری حاصل از صادرات و افزایش رقابت در میان تولیدکنندگان زعفران را ظرفیت‌های توسعه کشت این گیاه ارزشمند جهان اعلام کرد.
 • افتتاح نیروگاه خورشیدی در محل استانداری آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: همزمان با دهه فجر، نیروگاه خورشیدی ساخته شده توسط پژوهشگران و فناوران جهاددانشگاهی در محل استانداری آذربایجان‌شرقی افتتاح شد. رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی در مراسم بهره‌برداری از این نیروگاه گفت: نیروگاه خورشیدی موجود در محل استانداری دارای پنل‌های خورشیدی ۳۳۵ وات از نوع مونو کریستال است. جعفر محسنی با بیان اینکه این سازمان مرکز فناوری‌ انرژی‌های نو را با توجه به ضرورت و نیاز کشور راه‌اندازی کرد، گفت: این مرکز از بدو راه‌اندازی در تولید نیروگاه‌های هیبریدی، بادی و پکیچ عشایری نقش داشته و تاکنون بیش از دو هزار دستگاه نیروگاه پرتابل تحویل عشایر کشور شده است. وی افزود: این مرکز، ۶۰۰‌ نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه را اجرا کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر