آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۱۱۷

 • برنامه ساماندهی پایانه‌های مرزی

  دنیای اقتصاد – سنندج - اسرین مقصودی: در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، عملیات اجرایی طرح ساماندهی و توسعه مرز رسمی باشماق مریوان آغاز شد.
 • «صبا فولاد خلیج ­فارس» برتر از نظر رشد سریع

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: در همایش شرکت‌های برتر ایران که به همت سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، شرکت صبا فولاد خلیج فارس به‌عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع معرفی شد. بنابراین گزارش، این شرکت از بین ۵۰۰ شرکت و در مقایسه عملکردی توانسته جایگاه بهتری نسبت به گذشته در حوزه سود آوردی و فروش به‌دست آورد که از این منظر به‌عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع انتخاب شده است.
 • رونمایی از موزه موسیقی در سنندج

  دنیای اقتصاد – سنندج – اسرین مقصودی: شهردار سنندج از راه‌اندازی موزه موسیقی در یکی از بناهای تاریخی این شهر خبر داد. حشمت‌الله صیدی اظهار کرد: از آبان سال ۹۸ شهر سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی از سوی سازمان جهانی یونسکو انتخاب شد و از آن تاریخ به بعد فعالیت‌های منسجمی به این منظور صورت گرفته است. وی افزود: با توجه به پیشینه تاریخی موسیقی در منطقه کردستان و شهر سنندج سعی شده است این هویت فرهنگی و هنری منطقه در فضای مجازی و فضای حقیقی بیش از پیش معرفی شود. شهردار سنندج اعلام کرد: علاوه بر نصب نمادها و المان‌های ویژه موسیقی سنتی در اماکن عمومی و پارک‌های شهر سنندج اقداماتی هم به منظور حمایت از فعالیت‌های هنرمندان این عرصه و تولید آثار فاخر هنری صورت گرفته است.
 • تولید ۲۰۰ تن خرمای مجول از نخلستان‌های فارس

  دنیای اقتصاد –شیراز– محمد صداقت: کارشناس مسوول نخیلات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با پیش بینی اینکه طی یک دهه آینده، ظرفیت تولید رقم خرمای مجول در استان به ۲۰۰ تن در سال می‌رسد، گفت: ۴۰ هکتار زمین به این منظور آماده شده است. محمدجواد عرب افزود: رقم تجاری و خشک مجول به دلیل ارزش اقتصادی آن، یکی از ارقام بسیار مناسب برای توسعه و گسترش با هدف دسترسی به بازارهای بین‌المللی است. وی با اشاره به اینکه اکنون این محصول یکی از گران‌ترین ارقام خرما محسوب می‌شود، اظهار کرد: فارس یکی از متنوع‌ترین ارقام نخیلات از نظر تولید را به خود اختصاص داده است و گسترش رقم مجول می‌تواند زمینه بهبود کیفی تولید را فراهم کند. عرب افزود: به این منظور طی سال ۹۸ تعداد ۶ هزار و ۴۰۰ نهال نخل رقم مجول با همکاری بخش خصوصی در ۱۵ شهرستان جنوبی از جمله جهرم، قیرو کارزین، کازرون، داراب، زرین دشت، فسا، لارستان، خنج، گراش و... توزیع و کشف شده است.
 • اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل متروی تبریز

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خطوط یک و دو متروی تبریز با دستور رئیس‌جمهوری خبر داد و گفت: تزریق این میزان اعتبار و نقدینگی، علاوه بر تکمیل خطوط مترو، در رونق سایر رسته‌های شغلی مرتبط با این پروژه نیز موثر خواهد بود. محمدرضا پورمحمدی مترو را یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل‌ونقل عمومی و از اولویت‌های اجرایی مدیریت استان برشمرد و گفت: بخش قابل‌توجهی از حیات و پویایی شهر تبریز وابسته به فعالیت وسایط حمل‌ونقل عمومی پاک است که مترو یکی از مهم‌ترین و موثرترین آنها محسوب می‌شود.
 • افزایش نواحی بهره‌برداری برق منطقه‌ای خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به‌صورت رسمی آغاز به فعالیت امور بهره‌برداری ناحیه ارجان این شرکت را در شهرستان بهبهان اعلام کرد.
 • تفاهم‌نامه خرید و نصب سورتمه ریلی امضا شد

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان از امضای تفاهم‌نامه خرید و نصب سورتمه ریلی با حضور شهردار گرگان و نماینده شرکت توسعه پوشش سازندگان نوآور خبر داد. عبدالرضا دادبود گفت: با امضای این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی طرح هم در گرگان و هم در کشور سازنده آغاز خواهد شد. وی افزود: قرار است این سورتمه ریلی در محل شهربازی واقع در سایت هزارپیچ نصب شود. به گفته وی، برای اجرای این طرح در محل، زیرساخت‌های لازم ایجاد خواهد شد. دادبود اظهار امیدواری کرد: این طرح با سرعت بالا مسیر پیشرفت را طی کند تا بتوانیم فاز اول شهربازی مدرن را در قالب نصب سورتمه تا پایان بهار ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسانیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر