آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۸۳

 • استان نخست در اقتصاد مقاومتی

  دنیای‌اقتصاد- اراک- محمدرضا اکبری‌اصل: استاندار مرکزی گفت:۲۰ واحد تولیدی به‌منظور اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی امسال استان مرکزی، در این استان متولد می‌شود که در ایجاد اشتغال و بهبود فضای اقتصادی نقش موثری دارد و امید است در سایه تلاش مضاعف و پیگیری‌ها پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان تا پایان سال‌جاری کامل شده و موفقیت ۱۰۰ درصدی در این حوزه حاصل شود.
 • پهپاد در پست‌های برق خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیر دفتر برنامه‌ریزی فنی معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: این شرکت برای نخستین بار در کشور اقدام به استفاده از فتوگرامتری بردکوتاه (پهپاد) به‌منظور جمع‌آوری اطلاعات مکانی تجهیزات پست‌های انتقال و فوق توزیع کرده است. امید سروری تصریح کرد: استقرار و راه‌اندازی سامانه اطلاعات مکانی (GIS) و بهره‌گیری از ابزار و تکنولوژی‌های نوین ژئوماتیکی به‌ویژه فتوگرامتری بردکوتاه (پهپاد) در مدیریت پست‌های انتقال و فوق توزیع، برای نخستین بار در شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. وی افزود: تاکنون دو فاز اول و دوم طرح برداشت اطلاعات مکانی، شامل تجهیزات ۱۴۰ پست انتقال و فوق توزیع با استفاده از این روش گردآوری شده است و اجرای فاز سوم طرح نیز در دستور کار دفتر قرار دارد. سروری افزود: علاوه بر عملیاتی کردن این تکنولوژی، طی سال‌های گذشته بررسی‌ها و مطالعات قابل‌توجهی درخصوص بهبود فرآیند یاد شده در صنعت برق، توسط واحد (GIS) شرکت و مشاوران مربوطه انجام شده است.
 • زمان افتتاح تله کابین گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان از آغاز عملیات اجرایی تله‌کابین این شهر در فروردین سال ۱۴۰۰ خبر داد. عبدالرضا دادبود در جلسه شورای اسلامی شهر گرگان درخصوص مراحل تصویب طرح تله‌کابین گرگان اظهار کرد: برای تله‌کابین مطالعات بسیاری در حوزه‌های مدیریت شهری، زیست‌محیطی و ترافیکی به‌صورت پیوسته و فراگیر انجام شده است. دادبود افزود: این طرح به سه مصوبه از مراجع مختلف نیاز داشت که همه این موارد اکنون به پایان رسیده است. وی تصریح کرد: تمام موضوعاتی که نیاز بود برای ساخت این طرح مدنظر قرار بگیرد لحاظ شد و در قالب مطالعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه این تله‌کابین خارج از جنگل‌های سبز هیرکانی است و مجوزهای لازم از سازمان محیط‌زیست را دریافت و موضوعات ترافیکی آن را حل‌وفصل کرده‌ایم.
 • اسکان روزانه ۲۰ متکدی در بجنورد

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری بجنورد گفت: روزانه به‌طور متوسط ۲۰ متکدی بی‌خانمان را در مجموعه سرای مهر اسکان می‌دهیم. موفق افزود: گرمخانه سرای مهر شهرداری ظرفیت و امکانات لازم برای اسکان اولیه متکدیان و افراد بی‌خانمان را دارد اما طبق قانون تنها برای یک مقطع زمانی کوتاه این مسوولیت با شهرداری است و دستگاه‌های متولی باید سهم خودشان را د‌راسکان افراد تحت سرپرستی‌شان ایفا کنند. وی ادامه داد: نیروی انتظامی شهرستان در زمینه جمع‌آوری افراد متکدی و بی‌خانمان همکاری خوبی با شهرداری دارند و با توجه به اینکه تراکم این جمعیت در حواشی شهر متمرکز است، توجه و نظارت ویژه‌ای درنظارت بر این اماکن دارند. وی یادآوری کرد درصورتی که شهروندان شاهد موارد مشابهی از وجود متکدیان در محلات شهری هستند، می‌توانند با شماره ۰۵۸۳۲۲۲۲۱۱۳ تماس حاصل کنند تا ماموران شهرداری در اسرع وقت نسبت به حضور در محل و جمع‌آوری متکدیان اقدام کنند.
 • کلینیک طب کار در نفت ستاره خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: رئیس مرکز خدمات درمانی و طب کار شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از اجرای طرح توسعه و تجهیز درمانگاه و افتتاح کلینیک طب کار این شرکت خبر داد.
 • ایمن‌سازی گردنه پرمخاطره در همدان

  دنیای‌اقتصاد- همدان- مجید ملکیان: سرپرست معاونت راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از اجرای نصب حفاظ میانی نیوجرسی با هدف ارتقای ایمنی در گردنه اسدآباد خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، مسعود رستمی با اشاره به اینکه گردنه اسدآباد جزو کریدور مرکز به غرب کشور محسوب می‌شود، افزود: عملیات نصب حفاظ میانی نیوجرسی در محور همدان- کرمانشاه، گردنه اسدآباد درحال اجرا است. وی ادامه داد: طول گردنه اسدآباد ۱۴ کیلومتر است که بنا داریم همه این مسیر را از ابتدا تا انتها نیوجرسی نصب کنیم. رستمی با اشاره به اینکه اکنون یک میلیارد تومان برای نصب این نیوجرسی‌ها به ما اختصاص داده‌اند، اظهار کرد: این عملیات تا زمانی که شرایط جوی مساعد باشد، ادامه خواهد داشت. وی افزود: اکنون علاوه بر گردنه اسدآباد، در محورهای نهاوند-کنگاور، همدان- کرمانشاه حدفاصل میدان بهار تا پلیس راه و ویان- کبودرآهنگ، نصب حفاظ میانی بتنی درحال انجام است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر