آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۵۶

 • تولید بدنه فولادی روتور ژنراتور ۱۸۵ مگاوات در اسفراین

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: با تلاش کارشناسان و متخصصان مجتمع صنعتی اسفراین، برای نخستین بار در کشور، بدنه روتور ۱۸۵ مگاواتی به‌عنوان یکی از سنگین‌ترین شفت‌های فولادی مورد استفاده در صنایع نیروگاهی کشور، به وزن نهایی ۳۸تن و طول ۵/ ۱۰ متر در مجتمع صنعتی اسفراین با موفقیت تولید و تحویل شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) شد.
 • شهرداری مشهد نیازمند سامانه یکپارچه‌سازی تعاملات دستگاه‌های اجرایی

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد گفت: تبادل اطلاعات صحیح در کوتاه‌ترین زمان و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های تعاملی به‌منظور پیشبرد بهتر امور شهری از اهمیت زیادی برخوردار است. علی قناویزچی افزود: ایجاد یک سامانه هدفمند درخصوص مدیریت تعاملات و مراودات دستگاه‌های اجرایی می‌تواند دانش لازم برای هدایت و مدیریت داده‌ را در تمامی ابعاد مدیریت شهری به‌وجود آورد؛ این سیستم علاوه بر برنامه‌ریزی و طبقه‌بندی امور، دقت مراودات برون‌سازمانی را افزایش داده و در نهایت منجر به حذف موازی‌کاری‌ها، سرعت‌بخشی به امور، افزایش بهره‌وری در مذاکرات و همکاری‌های برون‌سازمانی، تقویت ساختار مدیریت شهری و حل مسائل اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و زیست محیطی می‌‌شود. مدیرکل هماهنگی دستگاه‌های اجرایی شهرداری مشهد افزود: در ادامه با بررسی شرح وظایف و ماموریت‌ها درخصوص پیگیری درخواست‌ها، مسائل و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های ممکن به‌صورت ماتریسی با حداکثر بهره‌وری و حداقل هزینه با رویکرد برد-برد برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت و سپس الزامات فنی برای ایجاد بستر سامانه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
 • ایزوایکو محور توسعه صنعت حمل و نقل و خدمات دریایی

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: نفتکش Polaris با مالکیت شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران (nitc) برای انجام تعمیرات اساسی وارد درای داک مجموعه ایزوایکو شد. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران، این شناور دارای ابعادی به طول ۱۸۰ متر، عرض ۳۲ متر، ارتفاع ۱۸ متر و وزن ۲۸ هزار تن است. انجام این‌گونه تعمیرات در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران از خروج ارز جلوگیری می‌کند و می‌تواند نقش بسزایی در بهبود اشتغال‌زایی داشته باشد. باید روی نفتکش Polaris تعمیرات اساسی و زیرآبی از جمله رنگ و سندبلاست، ولو، پایپ، الکترو موتور، پمپ، موتور اصلی و استیل ورک و اوت فیتینگ انجام شود و تداوم این‌ تعمیرات می‌تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شود.
 • افتتاح ۸ طرح صنعت آب و برق در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: رئیس شورای صنعت آب و برق گلستان گفت: ۸ طرح صنعت آب و برق در استان‌ گلستان در قالب سی و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو، استاندار گلستان و مجمع نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. علی‌اکبر نصیری افزود: طرح‌های استان گلستان شامل ۲۸ طرح توزیع برق به‌منظور بهینه‌سازی شبکه، افزایش ظرفیت شبکه و تعویض سیم‌های مسی به کابل خودنگهدار با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر