آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۵۴

 • ناکامی اقتصادی مناطق آزاد

  دنیای‌اقتصاد- بندرعباس: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در تعاریف مناطق آزاد، به صراحت گفته شده مناطقی با ویژگی و محدوده مکانی خاص که بتوانند به اقتصاد کشور کمک کنند؛ حال آنکه اصلا مشخص نیست با روند صدور بخشنامه‌ها و قوانین و مقررات مجلس و دولت، آیا اصلا به وجود چنین مناطقی در کشور نیاز هست یا نه؟
 • بهره‌برداری دو واحد نیروگاهی تولید پراکنده برق در خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: برای نخستین بار در خوزستان دو واحد نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید پراکنده برق در اندیمشک به بهره‌برداری رسید و با شبکه برق شمال استان این شرکت، سنکرون شده است. محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: مجموع ظرفیت این دو نیروگاه تولید پراکنده ۵۰مگاوات است و هدف از احداث و بهره‌برداری از آنها افزایش ظرفیت تولید و پایداری شبکه برق در شمال خوزستان بوده است. وی افزود: شرکت مدیریت طرح‌های نیروگاهی ایران (مپنا) با سرمایه‌گذاری به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال، این دو واحد نیروگاهی مقیاس کوچک لور و تنگوان (اندیمشک ۱ و ۲) را ساخته و به شبکه برق این شرکت، سنکرون و متصل شده است.
 • افزایش سرمایه ۱۶۲ درصدی شرکت فولاد خوزستان

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: افزایش سرمایه ۱۶۲ درصدی فولاد خوزستان از محل سود سپرده، مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت.
 • یک هزار هکتار به شهرک‌های صنعتی قزوین اضافه می‌شود

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: به‌منظور تحقق شعار سال، جهش تولید، رونق سرمایه‌گذاری و اشتغال پایدار جوانان، شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گام‌های موثری برداشته است.
 • افتتاح بزرگراه تبریز- سهند هفته‌ آینده

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از افتتاح بزرگراه تبریز- سهند در ۲۶ آذر خبر داد. جواد رحمتی در جلسه شورای مسکن استان به آخرین وضعیت بزرگراه تبریز- سهند اشاره کرد و گفت: این بزرگراه در ۲۶ماه جاری و با حضور وزیر راه‌وشهرسازی زیر بار ترافیک می‌رود. در سفر وزیر راه به استان همچنین عملیات اجرایی تعدادی از طرح‌های اقدام ملی مسکن در شهر جدید سهند نیز آغاز خواهد شد. آزاد راه تبریز- سهند با ۲۲ کیلومتر در دو قطعه چهار بانده درحال اجراست. ساخت قطعه اول آن به طول ۷ کیلومتر از سمت شهر جدید سهند در سال ۸۹ و قطعه دوم آن با ۱۵ کیلومتر طول از سمت تبریز در سال ۹۰ آغاز شده است. این طرح از طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام مهم استان است که بیش از ۱۲ سال از آغاز احداث آن سپری می‌شود و مردم منطقه منتظر تحقق این رویا هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر