آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۵۰۵۱

 • راه‌اندازی ۵۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در جنگل‌های سردشت

  ایرنا: فرماندار سردشت گفت: ۵۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی با اعتبار بیش از ۵ میلیارد ریال برای ۲ روستای واقع شده در مناطق جنگلی این شهرستان مرزی به‌صورت رایگان نصب و راه‌اندازی شد. اقصی نخشی‌پور اظهار کرد: این تعداد آبگرمکن خورشیدی در ۲ روستای «شندره» و «سارتکه» از توابع بخش مرکزی این شهرستان که در منطقه‌ای کاملا جنگلی واقع شده نصب و راه‌اندازی شده است.
 • سدهای خراسان‌شمالی ۱۱۷ میلیون مترمکعب آب ذخیره دارد

  ایرنا: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌شمالی گفت: اکنون ۱۱۷ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای استان ذخیره و حدود نیمی از مخازن آن پر است. وحید واسطه اظهار کرد: بیشترین میزان ذخیره سدها و بهترین وضعیت، مربوط به سد شیرین‌دره در شهرستان مانه و سملقان است به‌طوری‌که حدود نیمی از حجم آب ذخیره شده سدهای استان را به خود اختصاص داده است.
 • تعمیرات اساسی مولد برق شماره پنج شرکت پالایش نفت اصفهان

  دنیای‌اقتصاد – اصفهان: مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان، پیش‌بینی دوره تعمیرات اساسی این تجهیز کلیدی را حدود ۴۵ روز کاری اعلام کرد و گفت: سعی می‌شود با ادامه فعالیت‌ها به‌صورت مستمر و تلاش بی‌وقفه همکاران، این تعمیرات زودتر از موعد به پایان برسد.
 • گاز اداره‌های پُر مصرف در خراسان‌رضوی قطع می‌شود

  ایرنا: مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌رضوی گفت: اداره‌های پُر مصرف گاز در بار نخست، اخطار کتبی و در صورت رعایت نکردن صرفه‌جویی یا دمای مقرر، جریان گاز آنان با هماهنگی استانداری قطع می‌شود. حسن افتخاری افزود: بازرسی و پایش دمای محیط اداره‌ها، بانک‌ها و موسسات آموزشی و دانشگاهی خراسان‌رضوی از نیمه آبان امسال آغاز شده است.
 • تامین ۲۰ هزار تن نمک راهداری زمستانی در استان زنجان

  ایرنا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: نمک مورد نیاز راهداری زمستانی این استان ۲۰ هزار تن با بیش از ۳۷ میلیارد ریال تامین شده است. عبدالحسین علی‌اکبری به آمادگی حمل‌ونقل جاده‌ای استان در برف و کولاک اشاره کرد و افزود: برای ارائه خدمات مطلوب در این بخش ۲۴۷ دستگاه ماشین‌آلات راهداری تعمیر و تجهیزات برف‌روبی روی خودروهای سنگین متصل، راهدارخانه‌ها تکمیل و نمک و ماسه برای طرح زمستانی نیز خریداری و انبار شده است. وی از خرید ماشین‌آلات برای طرح زمستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: ۲ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، چهار دستگاه تجهیزات راهداری و یک دستگاه خودروی سبک نیز خریداری شده است. مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: علاوه بر اقدامات بیان شده ۲۵ دستگاه از ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین راهداری در استان به‌طور اساسی تعمیر شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر