آرشیو روزنامه شماره ۴۹۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۹۰۲

 • سرمایه‌گذاری ویژه در خلیج‌فارس

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: معاون مالی و اقتصادی و عضو هیات مدیره‌منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از سرمایه‌گذاری ۴میلیارددلاری در این منطقه اقتصادی خبر داد. عبدالعظیم نجیبی فینی اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذار در قسمت برق و آب باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار بیشتری در حوزه صنایع فولادی و فلزی و پتروشیمی وارد منطقه شود. خوشبختانه کنسرسیوم تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه کلید خورده است و در حال گام برداشتن در این مسیر هستیم. وظیفه داریم که زیرساخت‌ها را برای تولید و تحقق این برنامه‌ها برای شرکت‌های تولیدکننده مهیا کنیم.
 • ارتقای بیمارستان پورسینای مانه و سملقان

  دنیای اقتصاد – بجنورد: با حضور استاندار خراسان شمالی کلنگ عملیات اجرایی ارتقای بیمارستان پورسینا در شهرستان مانه و سملقان از ۳۲ به ۶۴ تخت خواب به زمین زده شد. به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در مراسم کلنگ زنی این طرح اظهار کرد: ارتقای بیمارستان پورسینای مانه و سملقان یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان در حوزه بهداشت و درمان است.
 • کمک ذوب آهن به زندانیان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: ذوب آهن اصفهان همچون سال‌های گذشته در ماه مبارک رمضان و در راستای مسوولیت‌های اجتماعی، در برنامه «یک شهر ضیافت» سیمای اصفهان یک میلیارد ریال برای آزادی زندانیان و ۴۰۰ میلیون ریال برای خانواده زندانیان نیازمند یاری رسانی کرد.
 • معرفی نوین موزه‌های شاخص تبریز

  دنیای اقتصاد – تبریز – رعنا نیک‌رفتار: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تجهیز موزه‌های شاخص تبریز به سیستم‌های نوین معرفی طی سال جاری خبر داد. احمد حمزه‌زاده در دیدار با رئیس امور موزه‌های استان و روسای موزه‌های تبریز گفت: با تداوم روش سنتی و معرفی موزه و آثار توسط مسوولان موزه، فرصت فعالیت‌های پژوهشی مسوولان موزه محدود می‌شود، به همین منظور باید روند نوین‌سازی موزه‌های استان را تسریع دهیم که به این منظور طی سال جاری سه موزه شاخص استان به سیستم «QR Code» مجهز و همین‌طور معرفی جامع آنها در بسترهای مجازی فراهم خواهد شد. وی با اشاره به شعار امسال ایکوم مبنی بر موزه‌ها برای برابری؛ تنوع و فراگیری اظهار کرد: موزه‌ها در دنیا رسالت‌های اجتماعی دارند و جامعه‌محور شده‌اند؛ امیدواریم در موزه‌های کشور و استان نیز شاهد این اتفاق باشیم.
 • تلویزیون شهری در نیشابور

  گروه شرکت‌ها: عملیات احداث سازه بزرگ‌ترین نمایشگر تک صفحه‌ای شهری خراسان رضوی به همت و سرمایه‌گذاری مجتمع فولاد خراسان در نیشابور آغاز شد. مدیرعامل فولاد خراسان گفت: فولاد خراسان در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود با استفاده از تجهیزات به روز و مرسوم در دنیا و نیز با هدف آگاهی‌رسانی عمومی در مورد «نقش صنعت عظیم فولاد در توسعه عمرانی، صنعتی و اقتصادی منطقه» اقدام به نصب این نمایشگر می‌کند.
 • رشد ۱۸ درصدی حجم سهام معامله شده در بورس فارس

  دنیای اقتصاد – شیراز - محمد صداقت: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده در بورس منطقه‌ای فارس طی اردیبهشت امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان می‌دهد حجم سهام معامله شده ۱۸ درصد و ارزش ریالی معاملات ۴۴۳‌درصد افزایش داشته است. کرشمه ترابیان، مدیر بورس منطقه‌ای فارس با اعلام این خبر افزود: در اردیبهشت ۹۹ و طی ۳۲ روز فعالیت ۱۵۱۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۸۶۵۵ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت. وی اظهار کرد: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۸۱۱۰۷۲ میلیون ریال بوده است. به گفته وی بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۵۶ درصد ارزش معاملات به خرید سهام و ۴۴ درصد به فروش سهام اختصاص داشته است. ترابیان گفت: اکنون تعداد شرکت‌های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ۲۴شرکت است که از این میان ۵شرکت در بازار اول، ۱۰شرکت در بازار دوم و ۹ شرکت در فرابورس قرار دارند.
 • افتتاح بزرگ‌ترین فروشگاه رفاه استان گیلان

  دنیای‌اقتصاد – رشت: چهاردهمین و بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای رفاه استان گیلان در بخش خمام شهرستان رشت افتتاح شد. محمدی، مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های رفاه کشور در این مراسم گفت: طی یک ماه اخیر ۱۱ فروشگاه با ۹۷۰ نفر اشتغال در کشور به بهره‌برداری رسیده است. این فروشگاه در زمینی به مساحت یک هکتار با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و نیز ایجاد اشتغال برای ۶۵ نفر در مجموعه تجاری سعادت در بخش خمام به بهره‌برداری رسید.
 • افتتاح مرکز طب صنعتی معاینات ادواری کارکنان ملی حفاری

  دنیای اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: در مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز مرکز طب صنعتی معاینات ادواری کارکنان شرکت افتتاح و فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به لزوم پیگیری برای توسعه خدمات این مرکز و تحت پوشش قرار دادن کارکنان شرکت، کیفیت ارائه خدمات را مورد تاکید قرار داد. فرشید ممبینی، مدیر منابع انسانی شرکت نیز توضیح داد: ایجاد این مرکز در پی رهنمودها و حمایت‌های مستمر مدیرعامل در دستور کار قرار گرفت و از مراکز مجهز طب صنعتی در صنعت نفت در خوزستان است. وی گفت: مرکز طب صنعتی معاینات ادواری کارکنان شرکت دارای بخش‌های پزشکی، پرستاری، بهداشت حرفه‌ای، دندانپزشکی، بینایی و شنوایی سنجی، تست ریه، روانشناسی و تغذیه است که در گام نخست به کارکنان قرارداد مدت موقت خدمات ارائه می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر