آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۵۰

 • فراخوان سرمایه‌گذاری در همدان‌

  دنیای اقتصاد – همدان - شهناز محمدی: سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری همدان تلاش کرده با جذب سرمایه‌گذار و مشارکت از سوی شهروندان، طرح‌های شهری را با سرعت بیشتری پیش ببرد. این سازمان با واگذاری طرح‌های خود به علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در طرح‌های شهری یا همکاری با آنها در زمینه پیشبرد طرح‌ها، هم شهروندان را در پیشرفت شهر سهیم می‌کند و هم مانع بر زمین ماندن طرح‌ها به مدت طولانی می‌شود.
 • اجرای ۲۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در مازندران

  دنیای‌اقتصاد - ساری- رقیه سامع: در نیمه نخست سال ۹۸ بیش از ۲۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان مازندران اجرا شده است. جعفر احمدپور، مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: تاکنون ۲۰ هزار و ۷۲۴ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در استان اجرا شده که از این میزان ۲۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع طی ۶ ماه اول سال ۹۸ اجرا شده است. وی با بیان اینکه در سال‌جاری، اجرای طرح‌های گازرسانی در استان با سرعت زیادی در حال انجام است، افزود: از مجموع شبکه‌های موجود در استان، ۶ هزار و ۴۹۲ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع شهری و ۱۴ هزار و ۲۳۲ کیلومتر مربوط به شبکه روستایی است.
 • احداث ۲۵۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید اندیشه

  دنیای‌اقتصاد - شهریار – نرگس اصلانی: رئیس هیات مدیره و سرپرست شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: ۴۰۰ هزار واحد در کشور در طرح اقدام و تولید ملی مسکن گنجانده شده است که از این میزان ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید احداث خواهد شد. از این تعداد نیز ۲۵۰۰ واحد توسط شرکت عمران شهر جدید اندیشه ساخته خواهد شد. مهدی مسلم خانی در نشستی خبری با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه ۲۰۹۰ واحد از این تعداد عملیات اجرایی خود را شروع کرده است، افزود: این طرح با مشارکت بخش خصوصی در حال اجراست و زمین، پروانه ساخت و نظارت عالیه آورده شرکت عمران و ساخت آن توسط بخش خصوصی است. چون نظارت عالیه ساخت این طرح بر عهده شرکت عمران است بعد از ۴۰ درصد پیشرفت اجازه فروش به بخش خصوصی داده می‌شود و شرکت عمران هیچ نقشی در نحوه واگذاری واحدهای بخش خصوصی نخواهد داشت.
 • گشت‌های کنترل ساخت‌وساز غیرمجاز در تبریز راه‌اندازی شد

  دنیای اقتصاد – تبریز – رعنا نیک‌رفتار: معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز گفت: برای جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز و نخاله‌ریزی در مناطق دهگانه شهرداری گشت‌های کنترلی راه‌اندازی شد. محمدرضا قربانیان تبریزی افزود: به این منظور ماموران خدمات شهری با استقرار در کانکس‌هایی در برخی مناطق تبریز از ساخت و سازهای غیرمجاز و نخاله‌ریزی در این مناطق جلوگیری می‌کنند. وی با تاکید بر نظارت جدی بر جلوگیری از نخاله‌ریزی و اقدام قانونی با خودروهایی که اقدام به ریختن نخاله در پیرامون راه‌ها می‌کنند، اظهار کرد: ریختن نخاله و ضایعات ساختمانی در حواشی جاده‌ها، اتوبان‌ها و مسیل‌ها باعث نازیبایی منظر شهری، ایجاد آلودگی‌های محیط زیستی و به خطر افتادن بهداشت محیط شهری و سلامت شهروندان می‌شود.

بیشتر