آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۴۸

  • افتتاح راه‌آهن میانه-بستان‌آباد

    دنیای اقتصاد – تبریز – رعنا نیک‌رفتار: فرماندار بستان‌آباد گفت: طرح راه‌آهن میانه-بستان آباد، آخرین مراحل خود را طی می‌کند و در صورت مساعد بودن شرایط جوی و طبق قول‌های شرکت زیرساخت، این طرح تا آخر ماه جاری افتتاح می‎شود. موسوی با اشاره به اینکه این طرح به مرحله‌ای رسیده است که بازدید‌های روزانه از آن انجام می‌شود، اظهار کرد: استاندار آذربایجان شرقی، معاون عمرانی استاندار و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به‌طور مکرر از این طرح دیدن می‌کنند تا هرچه سریع‎تر به بهره‌برداری برسد. وی افزود: خط آهن، کاملا به اتمام رسیده و برخی نواقص جزئی ایستگاه نیز در مرحله رفع شدن است. موسوی اظهار کرد: افتتاح راه‌آهن، گامی برای تحقق تبدیل شهرستان بستان‌آباد به هاب لجستیک و منطقه ویژه اقتصادی است.
  • تامین اعتبار فاز دوم طرح جمع‌آوری گازهای مشعل شرکت نفت

    دنیای اقتصاد – اهواز – محمد علاف‌پور: مدیر ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: تامین اعتبار فاز دوم طرح جمع‌آوری گازهای مشعل در شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی و نفت و گاز اروندان در مرحله تصویب است.
  • برج فناوری هرمز به بهره‌برداری رسید

    دنیای اقتصاد – بندرعباس: برج فناوری هرمز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح این برج، احداث چنین طرح‌هایی را زمینه‌ساز به وجود آمدن شرکت‌هایی دانش‌بنیان اعلام کرد و گفت: به‌طور قطع با افتتاح برج فناوری هرمز به‌زودی اتفاقات خوبی با حضور بخش خصوصی در این استان رقم خواهد خورد. ستاری در حاشیه بهره‌برداری از این مرکز فناوری، حمایت جدی از فعالان بخش فناوری و شرکت‌های دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد. علی‌فتی، رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در این مراسم گفت: این ساختمان چند منظوره به نوعی محل تلاقی صنعت و دانشگاه است که در همین راستا، یک طبقه از این برج فناوری به صنایع اختصاص داده شده است. فتی اضافه کرد: اتاق مذاکرات، کتابخانه تخصصی کارآفرینی و نمایشگاه دائمی محصولات دانش‌بنیان از دیگر امکانات این برج است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر