آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۲۵

 • سهندنشین‌ها در حسرت آزادراه

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: شهر جدید سهند از شهرهای جدید اطراف کلان‌شهر تبریز است که ‌اکنون دارای جمعیتی بیش از ۱۰‌ هزار نفر است. احداث آزادراه تبریز ـ سهند باعث می‌شود ساکنان این شهر برای رسیدن به امکانات شهری تبریز به‌راحتی دسترسی پیدا کنند، اما متاسفانه تاکنون وعده و وعیدهای مسوولان در این باره به تحقق نرسیده است. سهند یکی از شهرهای جدید استان آذربایجان‌ شرقی است که سال ۸۷ و با هدف انتقال بخشی از جمعیت و سرریز شهر تبریز احداث شد. این شهر در ۲۰کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه آذرشهر واقع شده است.
 • گزارش گروه ملی فولاد به رئیس‌جمهوری

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به اینکه گروه ملی صنعتی فولاد ایران از مشکلات مهمی برخوردار است، گفت: قرار است این مشکلات طی گزارشی به رئیس‌جمهوری ارائه شود تا درخصوص آینده گروه ملی صنعتی فولاد خوزستان تصمیم‌گیری شود. بابک دین‌پرست اظهار کرد: مشکلاتی که در این گروه فولادی برشمرده شد کم هستند اما موانع مهمی محسوب می‌شوند.
 • فروش فولاد خراسان از ۲۱ هزار میلیارد ریال گذشت

  گروه بنگاه‌ها: فروش محصولات فولاد خراسان در ۶ ماه اول سال‌جاری از مرز ۲۱ هزار میلیارد ریال گذشت. معاون بازاریابی و فروش شرکت با اعلام این خبر گفت: فروش مجتمع در ۶ ماه اول سال‌جاری با ۶۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۱۷۹ میلیارد تومان رسید. محمدحسن پارسا حجم فروش محصولات این شرکت را در ۶ ماه اول سال‌جاری، ۵۲۷ هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه با فروش ۴۵۹ هزار تن ۱۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. وی علت افزایش فروش محصولات را کم‌شدن محدودیت‌های مقرراتی دولت نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد و گفت: افزایش صادرات محصولات شرکت نیز در این رشد نقش مهمی داشته است. مدیر فروش داخلی شرکت نیز با اشاره به رشد ۱۱درصدی فروش محصول میانی و رشد ۳۵ درصدی فروش محصول نهایی در ۶ ماه اول امسال گفت: صادرات محصولات میانی دراین مدت ۴۵ درصد رشد داشته است. حسین بختیاری اظهار کرد: به‌رغم اینکه فروش محصولات واحد آهن‌سازی نسبت به ۶ ماه اول سال ۱۳۹۷ کمتر کاهش نسبی داشت ولی توانستیم با فروش محصولات میانی و نهایی علاوه بر جبران آن رشد محسوسی نیز داشته باشیم.
 • خروج واحد شماره یک بخار نیروگاه رجایی از مدار تولید برق

  دنیای اقتصاد – قزوین: واحد شماره یک ۲۵۰ مگاواتی نیروگاه شهید رجایی برای انجام تعمیرات بازدید دوره‌ای از شبکه سراسری تولید خارج شد. تعمیرات اساسی یک دستگاه بویلر فیدپمپ، نصب دوباره الکتروموتور «FDF» ساخت داخل، رفع نشتی از والو بالانسینگ مسیر بای پاس کنترل والو سطح درام، رفع نشتی از کنترل والو مینیمم فلوی «BFP»، بازدید از تجهیز دیریتور و بازدید، انجام تست‌ها و انجام تعمیرات مربوط به تجهیزات الکتریکی و ابزار دقیق، بخش دیگری از فعالیت‌های این دوره از تعمیرات است که از سوی متخصصان این نیروگاه به انجام می‌رسد. تعمیرات بازدید دوره‌ای واحد شماره یک بخار، به مدت ۱۵ روز و از سوی کارکنان تعمیرات سه گانه مکانیک، الکتریک و ابزار دقیق این نیروگاه برای افزایش آمادگی واحدهای سیزده گانه به انجام خواهد رسید.

بیشتر