آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۱۹

 • پایش سراسری مراکز تجاری همدان

  محبوبه یادگاری
  دنیای اقتصاد - همدان: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: تمام مراکز تجاری همدان از نظر ایمنی مورد پایش این سازمان قرار گرفته‌ است و وضعیت ایمنی پاساژهای تازه ساخت همدان رضایت بخش است.
 • ۲۹۳ حلقه چاه نفت و گاز در مدار تولید قرار گرفت

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد - اهواز: مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۲۹۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز از ابتدای کار دولت دوازدهم تاکنون توسط ناوگان این شرکت خبر داد و گفت: حفاری این چاه‌ها در حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت و تامین گاز شبکه سراسری کشور تاثیر قابل‌توجهی داشته است.
 • رتبه‌بندی واحدهای برتر صاحب برند در کرمانشاه

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد – کرمانشاه: رئیس اتاق کرمانشاه از راه‌اندازی مرکز رتبه‌بندی اتاق کرمانشاه خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال ۵۰ تا ۱۰۰ واحد برتر و صاحب برند استان رتبه‌بندی شود. به گزارش روابط عمومی اتاق کرمانشاه، کیوان کاشفی با بیان اینکه رتبه‌بندی شرکت‌ها و واحدهای تولیدی با جدیت در کشور و استان کرمانشاه پیگیری می‌شود، ادامه داد: ایران از معدود کشورهایی است که به جز شرکت‌های فنی و مهندسی که از گذشته رتبه‌بندی می‌شدند، رتبه‌بندی خاصی در زمینه واحدهای تولیدی و صنعتی ندارد.
 • واحد شماره ۳ نیروگاه شهید رجایی به مدار تولید بازگشت

  دنیای اقتصاد - قزوین: واحد شماره ۳ گازی نیروگاه شهید رجایی پس از پایان برنامه‌های تعمیراتی آن، به شبکه سراسری تولید پیوست. به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، در ادامه فعالیت‌های تعمیرات واحدهای سیزده گانه، واحد شماره ۳ گازی که به منظور انجام تعمیرات بازدید محفظه احتراق و تعویض نازل، از مدار تولید، خارج شده بود، پس از پایان این فعالیت‌ها، به مدار تولید بازگشت. بنا به این گزارش، در این دوره، بازدید از مسیر گاز داغ، تعویض لاینرها و ترانزیشن پیس‌ها، تعمیر اساسی گیربکس اکسسوری توربین، همچنین تعویض کلاچ پمپ سوخت مایع وتعویض ۱۳۵ لوله در بخش فوقانی IP EVAPERATER، از مهم‌ترین اقدامات این دوره از برنامه‌های تعمیرات واحد شماره ۳ گازی بود که با موفقیت به پایان رسید.
 • مشاور جوانان رئیس اتاق بازرگانی تبریز منصوب شد

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : طی حکمی از سوی یونس ژائله رئیس اتاق بازرگانی تبریز، هادی ابراهیمی سنائی به‌عنوان مشاوره جوانان کارآفرین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز منصوب شد. در این حکم آمده است: برای همگرایی، هم‌اندیشی، تبادل نظر و توانمندسازی و انجام کارهای مشترک و ایجاد فضای مساعد برای کارآفرینان جوان شما را به‌عنوان مشاور اینجانب در امور جوانان کارآفرین منصوب می‌کنم. امید است با بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی و تجربی با ایجاد تعامل و هم‌افزایی و به‌کارگیری ظرفیت‌های فکری و علمی جوانان کارآفرین در جهت توسعه کارآفرینی در استان راهکارهای علمی ارائه کنید.
 • اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای تعمیرات خطوط میدان گاز و نفت فارس

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز: مدیرعامل بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی کشور با بیان اینکه فارس تولید ۳۰ درصد گاز مصرفی کشور را بر عهده دارد، از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در بعد تعمیرات اساسی، ایمن‌سازی و تکمیل مراکز جمع‌آوری ۵ منطقه فعال گازی و میدان نفتی در حال تکمیل پارسیان، ناروکنگان، آغار و دانال، سرخون و سروستان در استان فارس خبر داد. حمید ایزدی خاطرنشان کرد: در گستره استان فارس، بوشهر، هرمزگان با مناطق عملیاتی گسترده کهکیلویه، مرودلان، فیروزآباد، قیروکارزین و نیز در دو میدان بزرگ جم- بوشهر و ناروکنگان مشغول فعالیت هستیم. وی اظهار کرد: فارس با همکاری دانشگاه شیراز در بعد تولید، تامین خدمات و تجهیزات بسیار قوی توربین و قطعات تحت‌تحریم، به خودکفایی خواهد رسید.
 • توزیع بسته آموزشی برق میان دانش‌آموزان سیل‌زده آق قلا

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان همزان با آغاز سال تحصیلی با حضور در یک مدرسه شهرستان آق قلا گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، از محل منابع مالی صرفه‌جویی شده طرح حذف قبوض کاغذی برق ۱۰۰هزار بسته آموزشی میان دانش‌آموزان مناطق محروم کشور و ۲ هزار بسته در گلستان توزیع می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان علی اکبر نصیری ضمن حضور در مدرسه نبوت شهر سیل زده آق‌قلا استان خطاب به دانش‌آموزان حاضرگفت: شما می‌توانید با مصرف صحیح برق در کشور همیاران انرژی برق باشید و زمینه استفاده سایر دانش‌آموزان از این انرژی پاک و حیاتی و مهم را فراهم کنید. نصیری با اشاره به اینکه از ابتدای مهر قبوض کاغذی برق در سراسر کشور حذف شد، ادامه داد: اجرای این طرح مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال برای چاپ قبوض کاغذی برق خواهد شد.

بیشتر