آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۷۱۷

 • طرح زوج و فرد در تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: فرماندار تبریز گفت: طرح زوج و فرد در هسته مرکزی یکی از برنامه‌های سال‌جاری است که به‌خاطر ترافیک بالا مصوب شده است و ‌اکنون به‌صورت ارشادی تا ۱۵ مهر اجرا می‌شود. بهروز مهدوی اظهار کرد: از ۱۵ مهر به بعد این طرح به‌صورت رسمی در هسته مرکزی این طرح اجرایی شده و دوربین‌های شماره‌زن نیز برای این خصوص نصب شده است.
 • اقدامات زیست‌محیطی پالایشگاه تبریز

  گروه بنگاه‌ها: شرکت پالایش نفت تبریز به‌منظور انجام مسوولیت‌های اجتماعی خود اقدام به ساخت جاده و کاشت دو هزار اصل نهال در حومه پالایشگاه کرده است. به گزارش روابط عمومی پالایشگاه تبریز، جاده شهدای پالایشگاه تبریز در ضلع شرقی پالایشگاه به طول حدود ۲ هزار متر و عرض چهار متر و با صرف هزینه‌ای معادل یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای دسترسی جوامع محلی همجوار پالایشگاه در راستای مسوولیت‌های اجتماعی به بهره‌برداری رسید. بهروز مهدوی، فرماندار تبریز در مراسم افتتاح این جاده گفت: همچنین طرح کاشت ۲ هزار اصل نهال در حاشیه جنوبی پالایشگاه تبریز و همجوار با منطقه کجوار اقدام بسیار مثبتی در کاهش آلاینده‌ها و طراوت هوای منطقه است که بخشی از اقدامات زیست‌محیطی این شرکت برای داشتن هوای پاک در منطقه است.
 • طرح بزرگ بنیاد برای تولید شیر در ماهیدشت کرمانشاه

  گروه بنگاه‌ها: رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از طرح ماهیدشت این بنیاد در کرمانشاه گفت: بنیاد مستضعفان به‌دنبال کاهش تصدی‌گری است و بنا ندارد تصدی‌گری این طرح را داشته باشد و آماده واگذاری آن به بخش خصوصی است. به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در حاشیه نشست بررسی راهکار‌های اشتغال‌زایی منطقه قصرشیرین گفت: گاوداری ماهیدشت و طرح مکمل آن که در شهر کنگاور قرار دارد؛ در مجموع ۳هزار راس گاو مولد و شیری پرورش می‌دهد و با اجرایی شدن فاز دو و سه و افزایش تعداد دام به ۶ هزار راس، شیر تولیدی این شرکت از ۲۵ هزار تن در سال به ۶۰ هزار تن می‌رسد. فتاح از راه‌اندازی دو فاز دیگر گاوداری ماهیدشت تا پایان سال خبر داد و افزود: طرح ماهیدشت؛ یکی از بزرگ‌ترین گله‌های دام کشور محسوب می‌شود.
 • ۶۱ کیلومتر مدار به خطوط انتقال برق خوزستان اضافه شد

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: ۶۱ کیلومتر مدار هادی پرظرفیت از ابتدای امسال تاکنون به طول خطوط انتقال و فوق توزیع شبکه برق خوزستان اضافه و ۳۶ کیلومتر مدار نیز تعویض شده است. محمود دشت‌بزرگ با اشاره به اینکه گام دوم خط ۱۳۲ کیلوولت پست ۴۰۰کیلوولت ماهشهر- مدنی- فرعی ماهشهر به پایان رسید و برقدار شد، اظهار کرد: ارزش سرمایه‌گذاری احداث گام دوم خط ۱۳۲ کیلوولت پست ماهشهر به طول ۱۵ کیلومتر، شامل تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی، نصب برج و سیم‌کشی ۱۴۰میلیارد ریال بوده است. وی افزود: با احتساب برقداری هر دو فاز خط ۱۳۲کیلوولت پست ۴۰۰ کیلوولت ماهشهر- مدنی- فرعی ماهشهر، ۲۴ کیلومتر مدار با ارزش سرمایه‌گذاری ۱۹۲ میلیارد ریال انجام و برقدار شده است.

بیشتر