آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۸۰

 • سرمایه ۶ هزار میلیاردی در ورزقان

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد - تبریز: مدیرعامل مس سونگون با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های توسعه جانبی سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: گردش مالی مس سونگون به سیستم بانکی استان منتقل شده است. رضا شریفی با اشاره به اینکه زمانی معدن «مس سرچشمه» بزرگ‌ترین معدن ایران بود، اظهار کرد: با کشف ذخایر جدید،‌ «مس سونگون» ۱۰۰سال ذخیره قطعی دارد و به بزرگ‌ترین معدن ایران تبدیل شده است.
 • ضرورت رفع مشکل تامین آب کشاورزی ری

  روح‌الله حسین‌زاده
  دنیای‌اقتصاد – شهرری: معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: تامین آب بخش کشاورزی، صنعتی و خدمات در دستور کار قرار دارد که ضرورت دارد با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و صنعتی شهرستان ری با برنامه‌ریزی منسجم و مدیریت جهادی مشکل آب شهرستان ری حل شود. احمد اسماعیلی راد با اشاره به مشکل تامین آب کشاورزان ری افزود: کشاورزان شهرستان ری یک قشر پرتلاش هستند و با مشکلاتی همچون تامین آب کشاورزی مواجه هستند که می‌توان با همکاری مجمع نمایندگان استان تهران، اداره کل امور آب استان تهران، شورای اسلامی و شهرداری تهران و فرمانداری ری مشکل اساسی کشاورزان درخصوص تامین آب را مرتفع کرد. فرماندار ویژه شهرستان ری ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی و صنعتی شهرستان ری، در زمینه اشتغال فرصت‌های فراوانی وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوبی استفاده کرد.
 • جابه‌جایی ۸/ ۲ میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیر بنادر و دریانوردی لنگه گفت: حدود ۸/ ۲ میلیون تن انواع کالا در بندر لنگه جابه‌جا شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب اظهار کرد: در چهار ماه نخست سال جاری، در مجموع ۲‌میلیون و۷۸۷ هزار و ۲۱۳ تن انواع کالا در بنادر غرب استان هرمزگان با مرکزیت بندر لنگه تخلیه و بارگیری شد. وی افزود: از مجموع کالای جابه‌جا شده در این بنادر، ۶۱۲ هزار و ۷۴۵ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۴۶۸تن به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر