آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۷۹

 • معرفی ۳۴۰۰ طرح اشتغال روستایی هرمزگان به بانک‌های عامل

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها، تاکنون ۳۴۸۷ طرح با مبلغ بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی به بانک‌های عامل استان معرفی شده است. هادی ابراهیمی تعداد اشتغال پیش‌بینی شده برای این تعداد طرح را ۱۱ هزار و ۷۷۹ نفر اعلام و اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و ۷۴۷ طرح با پیش‌بینی اشتغال ۷ هزار و ۱۶۶ نفر، مبلغ ۲۶۶ میلیارد و ۷۷۲ میلیون تومان تسهیلات را دریافت کرده‌اند. وی درصد پرداخت تسهیلات را نسبت به اعتبار تخصیصی ۶۸ درصد اعلام کرد و افزود: بیشترین پرداختی‌ها در رشته‌های اولویت‌دار همچون محصولات گلخانه‌ای، شیلات و آبزیان، پرورش دام سبک و سنگین، صنایع غذایی و تبدیلی تکمیلی کشاورزی، خدمات حمل و نقل و لجستیک، گردشگری، صنایع دستی و بوم‌گردی است. به گفته مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ۶۴ درصد از طرح‌های پرداختی مربوط به طرح‌های جدید، ۳۴ درصد سرمایه در گردش و ۲ درصد توسعه‌ای است.
 • موفقیت پردیس سینمایی فجر اسلامشهر بین ۲۶۶ سینمای کشور

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: براساس ارزیابی موسسه سینما شهر وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، پردیس سینما فجر اسلامشهر از نظر فروش فیلم بین مجموع سینماهای کشور رتبه چهل‌وپنجم، بین کلان‌شهرها رتبه هشتم و بین شهرهای استان تهران رتبه اول را به‌دست آورد. تجربه موفق سینما فجر شهرداری اسلامشهر در اکران فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و همچنین جشنواره مردمی فیلم عمار در سال گذشته موجب شد تا برای نخستین بار اسلامشهر میزبان جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان باشد.
 • پرداخت تسهیلات به کشاورزان و دامداران سیل‌زده کردستان

  اسرین مقصودی
  دنیای اقتصاد – سنندج: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان از پرداخت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی به کشاورزان و دامداران سیل‌زده کردستانی خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خالد جعفری در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان افزود: بر اثر خسارت ناشی از سیل ۲۱‌میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به استان کردستان اختصاص یافته است. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان تصریح کرد: بیشترین خسارت ناشی از سیل به واحدهای دامی وارد شده به همین دلیل ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی به کشاورزان و دامداران خسارت‌دیده تخصیص‌یافته و تاکنون ۳۴۵ میلیون‌تومان آن پرداخت شده است.

بیشتر