آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۲۸

 • تبعات برقی سیل خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد- اهواز: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در پساسیلاب امیدواریم شرایط را برای کشت تابستانه فراهم کنیم و در این زمینه با سازمان جهاد کشاورزی همکاری خواهیم داشت تا اراضی کشاورزی آسیب‌دیده از سیلاب را برای این کشت آماده کنیم.
 • واگذاری انشعاب رایگان گاز به مدد‌جویان کمیته امداد قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از واگذاری تعداد یک هزار و۴۱۶ انشعاب گاز رایگان به مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی (ره)، بهزیستی و اماکن مذهبی در استان طی سال ۱۳۹۷ خبر داد. اسماعیل مفرد بوشهری با اعلام این مطلب اظهار کرد: خدمات حمایتی این شرکت به منظور اجرای ماده ۸۰ قانون برنامه ۵ ساله ششم توسعه و برنامه مسوولیت اجتماعی شرکت ملی گازارائه می‌شود که به همین منظور، سال گذشته حدود ۹۷۸مددجوی تحت پوشش کمیته امداد و۲۴۰مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی در استان از معافیت هزینه انشعاب برخوردار شدند. وی تصریح کرد: براساس این طرح مشترکان مورد نظر از پرداخت مبالغ مربوط به دریافت کنتور گاز معاف و به‌صورت رایگان مشترک شرکت گاز می‌شوند. بوشهری در ادامه افزود: اماکن مذهبی تازه تاسیس یا آنهایی که گاز به تازگی به آن مناطق رسیده است نیز شامل این معافیت انشعاب می‌شوند که سال گذشته شامل ۷۹ مورد مسجد شهری و روستایی و حسینیه بوده است. مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: سال گذشته ۲۰ هزار و ۲۲۱مشترک جدید به مشترکان شرکت گاز افزوده شد و‌ اکنون تعداد کل مشترکان گاز استان ۴۱۷ هزار و ۴۰۰مشترک است.
 • فازنخست شهربازی گرگان تابستان ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

  دنیای اقتصاد- گرگان: شهردار گرگان با اشاره به اخذ مجوزهای لازم و انتخاب سرمایه‌گذار برای ساخت پارک تفریحات و شهربازی گفت: تا تابستان سال آینده فاز نخست این طرح به بهره‌برداری خواهد رسید. عبدالرضا دادبود اظهار کرد: عملیات طراحی پارک تفریحات سرگرمی و شهربازی گرگان از سال گذشته آغاز و مجوزهای لازم اخذ شده و سرمایه‌گذار طرح نیز انتخاب شده است. وی افزود: سرمایه‌گذار برای تخصیص و خرید دستگاه‌های مورد نیاز در حال مذاکره است و شهرداری هم در این مدت اقدامات موازی را برای تسریع در کار انجام داده است و خوشبختانه روند اداری پروژه انجام شد. شهردار گرگان گفت: اقداماتی برای ایجاد راه دسترسی مناسب از طرف شهرداری در حال انجام است که با تصویب شورای‌اسلامی شهر گرگان، اقدامات بعدی طرح انجام می‌شود. وی افزود: در یک ماه آینده بخشی از عملیات خاکبرداری منطقه را آغاز خواهیم کرد تا بتوانیم عملیات اجرایی شهربازی را آغاز کنیم. دادبود گفت: اگر تا دو ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود به‌طور قطع تا تابستان سال آینده فاز نخست پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیشتر