آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۲۳

 • چکاپ صنایع در آذربایجان شرقی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با تاکید بر اینکه هیچ وظیفه‌ای جز حمایت از واحدهای تولیدی سالم نداریم، گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اختیار کامل دارد تا مصوبات خود را در جهت رفع مشکلات مبتلا به واحدهای تولیدی استان اجرایی کند. بابک دین‌پرست در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی، درخصوص مشکلات ۵ واحد تولیدی که در این نشست مطرح شد، گفت: بانک‌ها و دستگاه‌های مسوول یک هفته فرصت دارند تا این مشکلات را بررسی و رفع کنند و درصورتی‌که حل آنها خارج از اختیارات استانی است به وزارت کشور ارجاع دهند.
 • ساخت واحدهای مسکن مهر همدان تا پایان سال به اتمام می‌رسد

  مجید ملکیان
  دنیای اقتصاد - همدان: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر به همراه نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس، فرماندار شهرستان و مدیرکل راه و شهرسازی استان از روند اجرایی طرح‌های مسکن مهر شهر همدان دیدن و در زمینه رفع مشکلات آنها دستورات لازم را صادر کرد.
 • دانش بومی ساخت ضخامت سنج گاما در فولاد مبارکه اصفهان

  دنیای اقتصاد- اصفهان: نخستین ضخامت‌سنج گامای محصولات گرم فولادی کشور با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی شرکت فولاد مبارکه با موفقیت بومی‌سازی شد. کارشناس تعمیرات سیستم‌های اندازه‌گیری نورد گرم ضمن اعلام این خبر افزود: تولید محصول مطابق با استانداردهای بین‌المللی و تأمین درخواست مشتری، به خطوط تولید مدرن و تجهیزات دقیق اندازه‌گیری نیاز دارد؛ به همین منظور در خطوط نورد گرم، دستگاه‌های ضخامت‌سنج از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. اصغری‌پور با تاکید بر اینکه در این طرح بزرگ علاوه بر رفع مشکلات ناشی از توقف تجهیز و خط تولید، از خروج حدود ۲۴۰هزار یورو برای خرید هر تجهیز جلوگیری و دانش فنی ساخت این تجهیز نیز بومی‌سازی شد، گفت: این موفقیت با همکاری و همدلی همکاران از تعمیرات سیستم‌های اندازه‌گیری نورد گرم، کنترل پروسس، تعمیرگاه مرکزی، آزمایشگاه پرتوزا و الکترونیک و حمایت‌های مدیریت ناحیه به دست آمد.

بیشتر