آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۶۱۴

 • زمین جدید کشاورزی در آذربایجان

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین از ظرفیت‌های بکر و دست نخورده دیار آذربایجان‌شرقی بود که با همت بخش خصوصی در سال ۱۳۹۸ برای نخستین بار زیر کشت رفت. در نخستین فاز از اراضی ملی پایاب سد خداآفرین، گندم، جو و ۲۹هکتار گیاه کلزا به‌صورت آزمایشی مورد کشت قرار گرفت. بخش خصوصی قبل از سرمایه‌گذاری خاک این منطقه را به‌طور کامل مورد آزمایش قرار داد که در نتیجه این آزمایش خاک اراضی پایاب سد خداآفرین در حد مطلوب ارزیابی شده است. رسول داشاد، سرپرست مدیریت املاک و اراضی منطقه آزاد ارس در این باره اظهار کرد: طرح ملی اراضی پایاب سد خداآفرین؛ به مساحت ۲۴ هزار هکتار در منطقه قلی بیگلو جای گرفته که ۱۸ هزار هکتار از این طرح در آذربایجان‌شرقی و ۶هزار هکتار بقیه در منطقه پارس آباد استان اردبیل واقع شده است. وی افزود: نخستین فاز از اراضی پایاب سد خداآفرین در ۵هزار و ۱۹۰ هکتار و در قالب ۹ ایستگاه پمپاژ در سال ۱۳۹۸ برای اولین بار زیر کشت می‌رود.
 • ترخیص ۳۰ هزار تن انواع کاغذ از گمرک شهید‌رجایی بندرعباس

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: سرپرست گمرکات استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۷ هزار تن انواع محموله کاغذ از گمرک شهید‌رجایی بندرعباس وارد شده است. حسین سعیدی با بیان اینکه از این شمار ۳۲ هزار تن انواع کاغذی در این بندر ترخیص شده است، خاطرنشان کرد: پنج هزار تن باقی‌مانده انواع کاغذ نیز پس از طی کردن مراحل قانونی تا چند روز آینده از گمرک بندر شهید‌رجایی بندرعباس ترخیص می‌شود. سرپرست گمرکات استان هرمزگان افزود: خدمات‌رسانی به کشتی‌های کالا‌های اساسی در گمرک شهید‌رجایی بندرعباس به‌صورت شبانه‌روزی است و این کالا‌ها هر‌چه سریع‌تر ترخیص می‌شود.
 • پیگیری مشکلات رانندگان حمل‌و‌نقل کالا در استان قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: رانندگان بخش حمل‌و‌نقل عمومی نقش مهمی در اقتصاد و ترانزیت کالای کشور دارند و وظیفه داریم مشکلات آنها را حل کنیم. افشین پیرنون با حضور در محل پایانه بار قزوین ضمن بازدید از محل پایانه با رانندگان فعال در این بخش گفت‌وگو کرد و برای رفع مسائل موجود دستور پیگیری داد. همچنین در جلسه‌ای که با حضور اعضای انجمن‌های صنفی رانندگان و شرکت‌های حمل‌و‌نقل کالای قزوین در محل دفتر مدیریت پایانه بار قزوین برگزار شد رانندگان مشکلات و درخواست‌های خود را درخصوص توزیع لاستیک، اعلام بار، سوخت تخصیصی و تخلفات صورت گرفته در حوزه حمل‌و‌نقل کالای جاده‌ای مطرح کردند. پیرنون در این جلسه اظهار کرد: بیش از ۹۰‌درصد حمل‌و‌نقل بار و مسافر در کشور از طریق جاده و وسایل حمل‌و‌نقل جاده‌ای انجام می‌شود و این مسوولیت سنگین بر عهده رانندگان و شرکت‌های حمل‌و‌نقل است از این رو در برابر این خدمت بی منت وظیفه خود می‌دانیم توجه ویژه‌ای به دیدگاه‌ها و درخواست‌های شما داشته باشیم.
 • نصب ۲۸۸ هزار انشعاب گاز در گلستان

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان از نصب ۲۸۸ هزار انشعاب گاز در استان تاکنون خبرداد. محمدرحیم رحیمی گفت: انشعابات یاد شده در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و اداری در شهرها و روستاهای استان اجرا شده که تعداد ۱۴۷ هزار انشعاب در شهرها و نزدیک به ۱۴۱ هزار مورد آن در روستاها نصب شده است. رحیمی افزود: به همین منظور سال گذشته شرکت گاز استان گلستان حدود ۶‌هزار و ۵۸۰ انشعاب را نصب کرد که از این میزان ۱۷۲۰ انشعاب شهری و ۴۸۶۰ انشعاب نیز روستایی است، ضمن اینکه در سال جاری نیز تاکنون حدود ۱۳۵ انشعاب در استان نصب شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر