آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۷۶

 • خوزستان در آماده باش سیل دوم

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز: خوزستان برای موج دوم بارش‌های سیل‌ساز در وضعیت آماده باش قرار گرفته است. آخرین اطلاعات رسمی نشان می‌دهد سد کرخه به لحاظ حجم ورودی آب پر شده و این وضعیت نگرانی مقامات استانی را از بابت چگونگی مهار سیل دوم در صورت بروز تشدید کرده است.
 • مهار خاموشی‌های گسترده ناشی از توفان در استان گلستان

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: خاموشی‌های گسترده ناشی از باران و توفان در استان مهار شد. علی‌اکبر نصیری با اشاره به بارش شدید باران و توفان که موجب قطعی برق در استان گلستان شده بود، اظهار کرد: بارش شدید باران و توفان در بعضی نقاط موجب شکسته شدن تیرهای برق، پارگی سیم‌ها و قطع برق شد که با تلاش‌ همکاران این خاموشی‌ها رفع شد. وی در زمینه آخرین وضعیت شبکه‌های توزیع برق استان گلستان گفت: بیشترین خسارت‌ها در شهرهای گرگان، گنبد، علی‌آباد کتول و آزادشهر بوده است. در گرگان تعداد خاموشی‌ها بیشتر بوده است و در بندرگز هیچ‌گونه خاموشی رخ نداده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان خاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی این شرکت در همان ساعات اولیه در قالب ۸۵ اکیپ فنی با مجموع ۲۲۵نفر در اقصی نقاط استان مشغول فعالیت شدند که با حرکت جهادی و تلاش‌های بی وقفه این نیروها تمام خاموشی‌ها در حوزه ۲۰کیلوولت و فشار ضعیف مرتفع شده است و وضعیت کنونی شبکه‌های برق در حال حاضر پایدار است.
 • اعزام ۷۰ گروه جهادی برای بازسازی مناطق سیل‌زده نهاوند

  مجید ملکیان
  دنیای اقتصاد - همدان: فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: ۷۰ گروه جهادی در قالب ۷۵۰ نفر از بسیجیان و مجموعه سپاه به امدادرسانی در مناطق سیل‌زده نهاوند اعزام می‌شوند. حسن مرادی اظهار کرد: با توجه به وضعیت سیلاب در نهاوند قرارگاه مقابله با بحران در سپاه این شهرستان تشکیل شد و ۷۵۰ نفر از بسیجیان و مجموعه سپاه به امدادرسانی در مناطق سیل‌زده پرداختند. وی تصریح کرد: از روزهای قبل با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارندگی و وقوع سیل در شهرستان نهاوند از طرف سپاه شهرستان تمهیداتی اندیشیده شد و نیروهای بسیجی را پای‌کار آوردیم. مرادی افزود: با برگزاری جلسات مختلف و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، قرارگاه مقابله با بحران را در ناحیه فعال کردیم و همه حوزه‌ها و پایگاه‌ها در آماده‌باش بودند. وی اظهار کرد: در این قرارگاه ۷۵۰ نفر از همکاران و بسیجیان شهرستان در راستای مقابله با خسارات احتمالی و وضعیت سیل چند روز اخیر به‌کار گرفته شدند.
 • معاینه رایگان فنی تاکسی‌های شهر تبریز در سال جاری

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: شهردار تبریز با اشاره به سیاست‌های تشویقی و حمایتی شهرداری تبریز از تاکسیرانان گفت: هزینه معاینه فنی تاکسی‌های شهر تبریز در سال جاری رایگان است. شهین باهر، شهردار تبریز در جلسه علنی شورای شهر تبریز گفت: برای حمایت از رانندگان تاکسی و با توجه به افزایش قیمت برخی اقلام مرتبط با خودرو تصمیم گرفته‌ایم معاینه فنی تاکسی‌های تبریز رایگان و هزینه‌ای از رانندگان اخذ نشود. وی ادامه داد: ۳۵ درصد از هزینه معاینه فنی که ۳۶۹ میلیون تومان می‌شود توسط بخش خصوصی و مراکز معاینه فنی و همچنین ۶۵ درصد بقیه که ۶۸۶ میلیون تومان است، ازسوی شهرداری تبریز پرداخت می‌شود تا هزینه‌ای از رانندگان تاکسی در قالب معاینه فنی اخذ نشود. شهین باهر ادامه داد: رایگان شدن معاینه فنی تاکسی‌ها در کاهش آلودگی هوا نیز موثر است.

بیشتر