آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۵۹

 • دریاچه ارومیه در افق۱۴۰۱

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : معاون محیط ‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: تا سال ۱۴۰۱ در مجموع سالانه ۱۳۰۰ میلیون لیتر آب وارد دریاچه ارومیه می‌شود. مسعود تجریشی با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های احیای دریاچه ارومیه افزود: اگر تا سال ۱۴۰۱ روان‌آب‌های وارده به استان را در نظر بگیریم ۲۴۰۰ میلیون لیتر نیاز آبی دریاچه برای رسیدن به تراز اکولوژیک نیز تامین می‌شود.
 • مشکلات خطوط راه‌آهن اسلامشهر برطرف می‌شود

  لیلا نوری
  دنیای‌اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: فرماندار اسلامشهر از اتخاذ تصمیمات لازم برای ایمن‌سازی و رفع مشکلات خطوط راه‌آهن خبر داد و گفت: در صورت اجرایی شدن توافق‌های به‌عمل آمده تا اواسط سال آینده بخش قابل‌توجهی از مشکلات خطوط راه‌آهن در اسلامشهر برطرف خواهد شد. مسعود مرسلپور که در دومین نشست رسیدگی به مشکلات خطوط راه‌آهن سخن می‌گفت، اظهار کرد: به منظور اجرای توافق‌های صورت گرفته بین راه‌آهن و شهرداری اسلامشهر، به محض وصول و اعلام جانمایی گذرگاه‌های مورد نیاز عابر پیاده توسط شهرداری نظریه جامع طی مدت یک هفته توسط راه‌آهن به منظور توافق نهایی اعلام خواهد شد تا موضوع در کارگروه متشکل از نمایندگان فرمانداری، راه‌آهن و شهرداری مطرح شود. تصمیم این کارگروه قابلیت اجرایی خواهد داشت.
 • گازرسانی به شیلات در کامیاران

  دنیای اقتصاد – سنندج: ۵۵ واحد پرورش ماهی و خانوار ساکن در مجتمع شیلات روستای پالنگان شهرستان کامیاران از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند. احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اعلام این خبر به تسریع روند گازرسانی و افزایش ضریب نفوذ گاز در بخش صنعت استان اشاره کرد و گفت: با تقویت زیرساخت شبکه‌های گازرسانی در استان کردستان امکان تامین انرژی برای صنایع فراهم شده است. وی افزود: برابر مصوبه شورای اقتصاد گازرسانی به واحدهای صنعتی شناخته شده استان تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان با هزینه شرکت گاز استان تا درب ورودی واحد صنعتی اجرا خواهد شد که تاکنون ۲۸۷ واحد از ۴۲۵ واحد صنعتی شناخته شده در استان گازرسانی صورت گرفته است.
 • ثبت ۲۱ میلیون تردد در محورهای استان قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان قزوین از ثبت ۲۱ میلیون و ۲۶۱ هزار تردد در بهمن سال‌جاری در محورهای مواصلاتی استان قزوین خبر داد.
 • زوج و فرد خودروها در تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: به منظور روان‌سازی ترافیک در محدوده مرکزی شهر و افزایش ایمنی عابران پیاده، طرح زوج و فرد خودروها از ۱۵ اسفند سال‌جاری در تبریز اجرا می‌شود. اصغر آدی‌بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اعلام این خبر گفت: قرار است اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد تا پایان سال‌جاری ادامه داشته باشد. وی ادامه داد: با اجرای این طرح علاوه بر روان‌سازی ترافیک در محدوده مرکزی شهر، شاهد افزایش ایمنی عابران پیاده و کارآیی حمل و نقل عمومی خواهیم بود.آدی‌بیگ اظهار کرد: این طرح در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان مصوب شده و با همکاری پلیس راهور، امیدواریم شهروندان در محدوده مرکزی شهر احساس راحتی و ایمنی بیشتری داشته باشند. وی گفت: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز برنامه و راهکارهای دیگری برای نوروز ۹۸ دارد که به موقع اطلاع‌رسانی می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر