آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۵۴۹

 • سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی در همدان

  مجید ملکیان
  دنیای اقتصاد - همدان: مدیرعامل شهرک‌های صنعتی همدان با اشاره به اینکه تابوی سرمایه‌گذاری خارجی در استان شکست، گفت: شهرک صنعتی جوکار به شهرک فروآلیاژ‌های ایران تبدیل خواهد شد.
 • همه روستاهای آذربایجان‌غربی امسال برق‌دار می‌شوند

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: تاپایان سال‌جاری تمام روستاهای استان از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند. اکبر حسن‌بگلو با اشاره به اینکه اکنون ۱۰۰ درصد شهرهای استان از نعمت برق برخوردار هستند، اظهار کرد: یک میلیون و ۲۳۸ هزار مشترک برق شهری در استان داریم.
 • آغازترانزیت کالا به سوریه از مسیر عراق به زودی

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد- کرمانشاه: به گفته رئیس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه در اتاق ایران قرار است به‌زودی ترانزیت کالا به سوریه از مسیر عراق فعال شود. در این صورت حدود ۱۷۰۰-۱۸۰۰ کیلومتر مسیر نزدیک خواهد شد و هزینه حمل به به نصف می‌رسد.
 • راه‌آهن قزوین - رشت سال آینده راه‌اندازی می‌شود

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: راه آهن قزوین به رشت به طول ۲۰۵ کیلومتر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 • افتتاح ۵۲ طرح میراث‌فرهنگی در فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از افتتاح ۵۲ طرح با اعتبار ۲۱ میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر در این استان خبر داد. مصیب امیری گفت: ۳۲ اقامتگاه در بافت تاریخی شیراز، مرودشت، سپیدان، فیروزآباد، نی‌ریز، جهرم، بوانات و اقلید، یک واحد اقامتگاه سنتی و دو واحد سفره‌خانه سنتی در شیراز، یک مجتمع گردشگری، یک تفرجگاه و یک اردوگاه گردشگری در سپیدان، یک خانه تاریخی به‌عنوان مجموعه اداری و ساختمان تولید و نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی در جهرم، ۱۳ کارگاه صنایع‌دستی در شیراز، سپیدان، نی‌ریز، رستم، فیروزآباد و قیر و کارزین از این طرح‌ها است. وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، زمینه اشتغال ۳۵۸نفر فراهم می‌شود.

بیشتر