• «تبریز ۲۰۱۸» متفاوت از هدف

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: سازمان همکاری کشورهای اسلامی (OIC) ۵۷عضو دارد که هر سال یک شهر از یک کشور را به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی انتخاب می‌کند؛ با این حساب این فرصت هر ۵۷ سال یک‌بار نصیب یک شهر از کشورهای عضو این سازمان می‌شود.در سال ۲۰۱۸ این فرصت ارزشمند و تاریخی نصیب تبریز از ایران شد که از دلایل انتخاب آن می‌توان به وجود خانه‌های تاریخی، آثار ثبت ملی و جهانی، رشد سالانه گردشگران داخلی و خارجی، جاذبه‌های طبیعی و... در این شهر اشاره کرد.برخی معتقدند رویداد تبریز ۲۰۱۸ نقطه عطفی در گردشگری استان و کشور محسوب می‌شود و برخی می‌گویند که تبریز نتوانسته از این فرصت تکرارنشدنی به نحو احسن استفاده کند.برای بررسی این موضوع میزگردی با عنوان «تحلیل رویداد تبریز ۲۰۱۸» از سوی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی برگزار شد.
 • پیشرفت ۱۵ درصدی طرح بیمارستان نفت ستاره خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس برای اطلاع مردم هرمزگان، گزارشی از پیشرفت طرح بیمارستان نفت ستاره خلیج‌فارس ارائه کرد.
 • ساختمان دانشکده پزشکی کشور در ارومیه موزه طب می‌شود

  بهاره پورعلی
  دنیای‌اقتصاد – ارومیه : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: ساختمان قدیمی نخستین دانشکده پزشکی کشور در ارومیه به نخستین موزه طب آذربایجان‌غربی تبدیل می‌شود.
 • خصوصی‌سازی در خوزستان سرعت می‌گیرد

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد-اهواز: استاندار خوزستان واگذاری طرح‌های اقتصادی به بخش خصوصی به منظور بهره‌وری بیشتر از آنها را جزو سیاست دولت اعلام کرد و گفت: مدیران استان هم باید تابع این سیاست باشند.غلامرضا شریعتی بیان کرد: متاسفانه مدیران هنوز این سیاست و برنامه دولت را جدی نگرفته‌اند و در این بخش ضعیف عمل می‌کنند.
 • مساحت شهرک صنعتی آبیک قزوین ۲ برابر می‌شود

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد - قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: مساحت شهرک صنعتی آبیک (کاسپین ۲) با توجه به تقاضاپذیری سرمایه‌گذاران ۲برابر خواهد شد.
 • تعدیل قبوض گاز مشترکان با تغییر اقلیم در بابلسر

  رقیه سامع
  دنیای‌اقتصاد - ساری: مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: با تغییر اقلیم آب و هوایی در بابلسر، صورتحساب‌های مشترکان گاز از ابتدای فصل سرد سال ۹۷ تعدیل و قبوض ارسالی با فرمول جدید صادر خواهد شد.
 • اختصاص ۲ میلیارد تومان برای غربالگری سندرم داون در فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه اجرای تکنیک‌های مراقبت‌های دوره بارداری زنان به خصوص در ۱۸ هفته با اضافه ۶ روز دوره اول بارداری برای نخستین بار به‌صورت پایلوت در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته است، از اختصاص ۲ میلیارد تومان برای پرداخت هزینه‌های مراحل اول غربالگری سندرم داون به آزمایشگاه‌های بخش خصوصی خبر داد.عبدالرسول همتی گفت: با ایجاد دو مرکز غربالگری دولتی در دو شهرستان استان نیز مراحل آزمایشی و سونوگرافی دوره اول حاملگی مادران به‌طور رایگان انجام می‌گیرد. وی اظهار کرد: پس از تشخیص قطعی جنین مبتلا به داون، قبل از ورود روح، پزشک متخصص زنان بعد از گذشت مدت ۱۸ هفته و ۶ روز عمر جنین مجوز سقط صادر می‌کند و بعد از گذشت این مدت زمان، سقط ممنوع است.
 • برگزاری همایش ملی کارآفرینی تولید ملی و توسعه اقتصادی

  سیدرضا جمشیدی
  دنیای‌اقتصاد – غرب استان تهران: همایش ملی کارآفرینی، تولید ملی و توسعه اقتصادی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و با اهدای نخستین جایزه و مدال نوبل یونیورسال به رهبران و مدیران حوزه‌های کارآفرینی، تولید ملی و توسعه اقتصادی برگزار شد.
 • مصرف ۵ میلیارد مترمکعبی گاز طبیعی در آذربایجان‌شرقی

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی از مصرف ۵ میلیارد و۴۴۰ میلیون مترمکعبی گاز در هشت ماه اول سال جاری در استان خبر داد.
 • پیام استاندار به صادرکنندگان خراسان رضوی

  افسانه آشفته
  دنیای‌اقتصاد- مشهد : مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر خراسان‌رضوی با حضور استاندار و رئیس اتاق ایران در اتاق مشهد برگزار شد. در این مراسم از ۳۰ صادرکننده نمونه تقدیر به عمل آمد به‌طوری‌که در میان این صادرکنندگان استانی، دو صادرکننده نمونه ملی نیز وجود داشت.
 • افتتاح و کلنگ‌زنی گازرسانی به ۱۴۵ روستای خراسان‌جنوبی

  محمد قربانی
  دنیای‌اقتصاد- بیرجند: مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی از گازرسانی به ۹۰ روستای خراسان‌جنوبی در دهه فجر امسال خبر داد.سیدمحمود هاشمی اظهار کرد: شرکت گاز خراسان‌جنوبی تاکنون اقدامات قابل قبولی را در بخش گازرسانی به شهرها و روستاهای خراسان‌جنوبی انجام داده است.وی افزود: در این راستا تلاش ما بر این است تا در دهه فجر امسال امکان افتتاح عملیات گازرسانی به ۹۰ روستای خراسان‌جنوبی را فراهم کنیم.
 • اجرای طرح ساماندهی آب‌بندان‌ها، تالاب‌ها و رودخانه‌های گیلان

  دنیای‌اقتصاد – رشت: وزیر نیرو در دیدار با استاندار گیلان از حمایت کامل وزارت نیرو برای اجرای طرح ساماندهی آب‌بندان‌ها، تالاب‌ها و رودخانه‌های استان گیلان خبر داد. در این دیدار مصطفی سالاری استاندار گیلان از روند تدوین شیوه‌نامه دوطرح ساماندهی آب‌بندان‌ها و تالاب‌ها و ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه‌های استان با همکاری و مشارکت ۷ ماهه مدیران دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظارتی در ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای معادن و مزیت‌های اجرای این طرح‌ها خبر داد و خواستار تامین اعتبار وزارت نیرو درخصوص طرح‌های اولویت دار شرکت توزیع برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی و برق منطقه‌ای و نیز تقویت اعتبار اجرای طرح‌های در حال احداث سدهای مخزنی گیلان شد.
 • ۲۲ کیلومتر از بزرگراه «اهر- تبریز» دهه فجر افتتاح می‌شود

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز: نماینده اهر و هریس در مجلس با بیان اینکه ۲۲ کیلومتر از بزرگراه «اهر- تبریز» همزمان با دهه فجر زیر بار ترافیک می‌رود، گفت: مقرر شده بود که امسال ۳۱ کیلومتر این طرح آسفالت‌ریزی شود ولی به دلیل شرایط آب و هوایی و مشکل قیر، این امر محقق نشد و با این وضعیت فکر نمی‌کنم تا آخر سال آسفالت‌ریزی ۳۱ کیلومتر به اتمام برسد.
 • خدمات ما فقط مخصوص اعضا نیست

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد – اهواز : رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: دیدگاه ما این است که خدمات اتاق بازرگانی اهواز فقط مختص اعضای اتاق نباشد و به همه اختصاص پیدا کند.
 • رشد ۱۵ درصدی درآمد در فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: درآمد این استان از ۲۵۹۶ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۳۰۰۵ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۸، رسیده است که رشد ۸/ ۱۵ درصدی دارد.

بیشتر