• گلایه‌های شهری پارلمان تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : در صد و هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، طرح‌های بالای ۵ میلیارد ریال شهرداری تبریز بررسی شد. محمد اشرف‌نیا، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تبریز در این جلسه گفت: در مجموع ۶۸طرح عمرانی بالای ۵ میلیارد ریال در تبریز در حال اجراست که ۴۵ طرح در سال ۹۷ اجرا شده یا در حال اجرا است.
 • افزایش ۷۰ درصدی تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج‌فارس گفت: از ابتدای سال تاکنون تولید بریکت گرم در کارخانه صبا ۷۰ درصد افزایش داشته است. مرتضی یزدخواستی اظهار کرد: بریکت گرم محصول استراتژیک در تولید و صادرات فولاد است. وی گفت: ماندگاری بالا، مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول است. وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از محصول تولید شده در این کارخانه صادر می‌شود، ادامه داد: امسال محموله بریکت گرم به وزن ۳۵ هزار تن به ارزش ۸ میلیون دلار از بندر شهید رجایی به مقصد کشور‌های اروپایی صادر شد. مرتضی یزد خواستی افزود: ظرفیت تولید بریکت گرم در این کارخانه سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن است که تا پایان سال ۱۳۹۹ به این هدف خواهیم رسید.
 • خسارت ۶۰۴ میلیارد تومانی به راه‌ها و پل‌های خوزستان

  محمد علاف‌‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: در پی وقوع سیلاب در نوروز سال جاری، ۶۰۴ میلیارد تومان به راه‌ها و پل‌های خوزستان خسارت وارد شده است. غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات حاضر در استان در شهرستان‌های درگیر سیلاب مشغول به کار بودند، اداره کل راهداری نیز با بسیج امکانات خود و استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی در این اقدام کمک کرد. بهرامی نیا با بیان اینکه حدود ۵۰ دستگاه از ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی و راهداری از بخش خصوصی در سیلاب اخیر به کار گرفته شده است، تصریح کرد: استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، یزد و بوشهر علاوه بر اینکه جزو استان‌های معین خوزستان محسوب می‌شدند از امکانات اداره‌های راهداری آنها نیز استفاده کردیم.
 • راه‌اندازی مرکز پایش هوشمند مدیریت انرژی در توزیع برق گلستان

  دنیای اقتصاد - گرگان: مرکز پایش فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی در توزیع نیروی برق استان گلستان راه‌اندازی می‌شود. شرکت توزیع برق گلستان به منظور اهداف صنعت برق و به منظور اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی، توانسته است ۹۵۲۸ دستگاه کنتور هوشمند قرائت از راه دور فهام را با همت نیروهای صف و ستاد نصب و به بهره برداری رساند. از این تعداد ۸۸۷۱ مورد برای مشترکان دیماندی و ۶۵۷ مورد برای مشترکان سه فاز مستقیم است. با توجه به اینکه طرح فهام از طرح‌های ملی و بزرگ صنعت برق کشور به منظور اهداف کاهش پیک و کاهش تلفات محسوب می‌شود، از این رو تحقق این امر نیازمند فعالیت نیرو‌های متخصص به‌صورت همه روزه و تمام وقت در عملیات نصب، نظارت، مانیتورینگ، رفع عیب، ثبت اطلاعات و ...‌است.
 • ارقام تکان‌دهنده از سیل خوزستان

  محمد علاف‌پور
  دنیای اقتصاد - اهواز: استاندار خوزستان با اشاره به اتحاد مردم و مسوولان برای کنترل سیلاب گفت: خوشبختانه در این سیل تلفات جانی نداشتیم. همچنین از ورود سیلاب به شهرها جلوگیری شد و در نهایت با اقداماتی که انجام شد، آسیبی به شهرها نرسیده است. غلامرضا شریعتی اظهار کرد: سیلاب خوزستان بسیار سهمگین بود و همه حوضه‌های آبریز استان را درگیر کرد. از مهر تا اسفند سال گذشته ۲۸ میلیارد مترمکعب آورد آب رودخانه‌های خوزستان بوده که این میزان نسبت به سال گذشته که ۱۳ میلیارد متر‌مکعب بوده، بسیار چشمگیر است.
 • انتقال آب ارس کمبود آب تبریز تا سال ۱۴۲۵ را حل می‌کند

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز گفت: طرح انتقال آب رودخانه ارس مشکلات مربوط به کمبود آب در این کلان‌شهر را تا سال ۱۴۲۵ رفع می‌کند.
 • تعویض تابلوی برق و تعمیر و بهسازی ایستگاه پمپاژ نصیرشهر

  لیلا نوری
  دنیای اقتصاد – جنوب غرب استان تهران: به منظور ارتقای کمی وکیفی و تامین مطلوب آب آشامیدنی شهروندان و مشترکان نصیرشهر تاسیسات ایستگاه پمپاژ این شهر بهسازی و بازبینی شد. اصغر صبری، مدیر امور آبفای نصیرشهر با اعلام این خبر افزود: با توجه به تامین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان و مشترکان نصیرشهر از طریق ایستگاه پمپاژ این شهر واقع در مخزن کوه سیاه رباط کریم و به لحاظ قدمت و فرسودگی بخشی از تجهیزات و تاسیسات این ایستگاه و لزوم بهسازی و رفع معایب و نواقص موجود و از طرفی به دلیل تقارن ایام پیک و فصل گرما، بهسازی و به روزرسانی ایستگاه پمپاژ مذکور در دستور کار قرار گرفت و از اوایل سال‌جاری آغاز شد و مطابق برنامه زمان‌بندی شده طی فروردین به اتمام و بهره‌برداری رسید.
 • خرید تضمینی گندم از کشاورزان فارس

  محمد صداقت
  دنیای‌اقتصاد – شیراز: مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ جنوب کشور از آغاز کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان گندمکار استان فارس خبر داد. لطیف رستاد گفت: خرید گندم از۲۵ فروردین تا آخر شهریور امسال از قرار هر کیلوگرم گندم دوروم و به مبلغ ۱۷۷۰ تومان و گندم معمولی هر کیلوگرم به مبلغ ۱۷۰۰ تومان صورت می‌گیرد. وی افزود: این مبلغ نسبت به سال قبل ۳۰درصد افزایش نشان می‌دهد. وی اظهار کرد: دولت بیش از ۷۰۰هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را خریداری می‌کند.
 • تولید نفت تحت تاثیر سیلاب

  محمد علاف‌پور
  دنیای‌اقتصاد – اهواز : مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه هیچ مانعی برای گردش آب در این تالاب وجود ندارد، گفت: با توجه به بسته شدن حدود ۱۰ چاه به دلیل بالا آمدن سطح آب هورالعظیم، میزان تولید نفت حدود ۲۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده است.
 • ظرفیت بی‌نظیر منطقه ویژه خلیج‌فارس برای سرمایه‌گذاران

  دنیای اقتصاد – بندرعباس: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس از توسعه اسکله مواد معدنی به‌صورت مگا پوینت برای کشتی‌های با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن خبر داد و گفت: قرارداد هفت پست این اسکله با بخش خصوصی منعقد شده است که یک طرح ملی محسوب می‌شود. حسن خلج طهرانی در سومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های موجود در منطقه برای سرمایه‌گذاران بی‌نظیر است، یادآور شد: حضور بیش از ۳۰ شرکت بزرگ صنعتی، همجواری با آب‌های آزاد و تنگه هرمز، همجواری با بندر شهید رجایی، اتصال به راه‌آهن سراسری، وجود اسکله مواد معدنی، سهولت دسترسی به معادن بزرگ منطقه، همجواری با نیروگاه یک هزار و ۲۰۰ مگاواتی، همجواری با پالایشگاه بزرگ نفتی، سهولت انتقال مواد اولیه از سایت به کارخانه، زیرساخت‌های دریایی برای تخلیه و بارگیری کشتی‌ها تا ۱۲ میلیون تن، اسکله نفتی با ظرفیت ۱۵ میلیون تن و حضور گمرک از ویژگی‌های بزرگ این منطقه است.
 • کشف ۷۸۸ فقره تخلفات حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در قزوین

  مهرداد نوری
  دنیای اقتصاد – قزوین: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از کشف و اعمال قانون ۷۸۸ فقره تخلفات حمل بار بیش از ظرفیت مجاز در محورهای مواصلاتی استان قزوین طی سال ۱۳۹۷ خبر داد. افشین افزود: حمل بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه جاده‌ای موجب تخریب راه، ابنیه و پل‌ها می‌شود که با همکاری پلیس‌راه استان در راستای وظایف قانونی مربوطه تعداد ۷۸۸ فقره تخلف حمل اضافه تناژ با مجموع ۱۶۵۴ تن و ۲۳۹۵۰ کیلومتر مسافت طی شده در ۱۲ ماه سال ۱۳۹۷ کشف شده که این میزان افزایش ۲۲‌درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ نشان می‌دهد.
 • لغو هفته فرهنگی اصفهان

  دنیای اقتصاد – اصفهان: پس از انتقال روز اصفهان به آذرماه که با اصرار نخبگان فرهنگی شهر صورت گرفت، مدیریت شهری برای استفاده بهتر از فضای بهاری تصمیم گرفت تا برنامه‌های هفته اول اردیبهشت را با قوت بیشتری ادامه دهد اما بنا به دلایلی اصفهان امسال هفته فرهنگی ندارد. شهردار اصفهان گفت: با وجود اینکه ۱۷۵برنامه و ۲۰۰۰ اجرا از مدت‌ها قبل توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری اصفهان برای برگزاری هفته فرهنگی اصفهان پیش‌بینی شده بود، برای همدردی با ملت ایران و مناطق سیل‌زده کشور، تمام این برنامه‌ها لغو و برای آنها برنامه‌هایی جایگزین می‌شود که بتواند وحدت و انسجام بین مردم را افزایش دهد. قدرت‌الله نوروزی ضمن همدردی با هموطنان مصیبت‌دیده ادامه داد: باید تلاش کنیم هر چه در توان داریم برای کمک به سیل‌زدگان به‌کار ‌گیریم.
 • تدارک اتاق کرمانشاه برای «رونق تولید»

  الهام اکبری
  دنیای اقتصاد- کرمانشاه: رئیس اتاق کرمانشاه گفت: نیازمند تدوین سند رونق تولید هم در بعد ملی و هم بعد استانی هستیم. کیوان کاشفی با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: همان‌طور که ایشان فرمودند رفع مشکلات معیشتی مردم و بهبود وضعیت اقتصاد کشور در گرو رونق تولید است.
 • نمایشگاه ایران در بغداد

  دنیای اقتصاد- اصفهان: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از دوم اردیبهشت‌ماه نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را با عنوان «ایران پروژه» در بغداد، پایتخت عراق برگزار خواهد کرد.
 • تولید جدید در شرکت گاز خراسان‌رضوی

  دنیای اقتصاد- مشهد: خط تولید نوارهای هشداردهنده و انبار معین شرکت گاز خراسان با حضور جمعی از مسوولان شرکت ملی گاز ایران در مشهد به بهره‌‌برداری رسید.

بیشتر