شماره روزنامه ۴۵۴۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۴۱۹

 • ساماندهی ۴۳۰ خوشه صنایع کوچک

  محبوبه یادگاری
  دنیای‌اقتصاد - همدان: مدیرعامل صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی کشور با بیان اینکه این نهاد حمایت‌های مختلفی از صنایع می‌کند، گفت: ۴۳۰ خوشه صنایع کوچک در کشور ساماندهی شده و فعالیت می‌کنند.صادق نجفی در مراسم افتتاح خوشه صنعتی مبل و منبت در روستای دهفول نهاوند با بیان اینکه این نهاد حمایت‌های مختلفی از صنایع می‌کند، گفت: ۴۳۰ خوشه صنایع کوچک در کشور ساماندهی شده و فعالیت می‌کنند.
 • گازرسانی به روستاهای ییلاقی شهرستان املش‏

  دنیای‌اقتصاد – رشت: طرح گازرسانی به سه روستای ملکوت، مربو و لرود شهرستان املش با حضور نماینده رودسر و املش در مجلس و فرماندار املش افتتاح شد.
 • نصب ۲۵ سامانه خورشیدی در تبریز

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای‌اقتصاد – تبریز : ۲۵ سامانه خورشیدی در حوزه توزیع برق تبریز نصب شد. عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعلام اینکه این سامانه‌های سه کیلوواتی در مدارس و مراکز آموزشی شهرهای تبریز، اسکو و آذرشهر راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: اکنون کل ظرفیت سامانه‌های خورشیدی تبریز ۷۵ کیلووات است و برق تولیدی از این طریق به شبکه تزریق می‌شود.
 • مشعل گاز ۴۷ روستای بابل روشن شد

  رقيه سامع
  دنیای‌اقتصاد - ساري: همزمان با هفته دولت، مشعل گاز ۴۷ روستای بخش بندپی شرقی، بندپی غربی و بابلکنار شهرستان بابل با حضور استاندار مازندران روشن شد. مراسم نمادین روشن کردن مشعل گاز این روستاها در روستای هلی‌کتی از توابع بخش بابلکنار برگزار شد. مدیرعامل شرکت گاز مازندران اعتبار گازرسانی به این روستاها را ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد. جعفر احمدپور گفت: با افتتاح این طرح‌ها ۱۲۳۶ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
 • اصلاح خنک‌کننده‌های مواد نفتی در پالایشگاه اصفهان

  دنیای اقتصاد- اصفهان: واحد نگهداری و تعمیرات ماشین‌آلات دوار شرکت پالایش نفت اصفهان توانست پس از دوسال، اشکالات پنکه‌های خنک‌کننده مواد نفتی موجود در واحدهای بنزین‌سازی خود را رفع کند. مرتفع کردن مشکلات طراحی در حالی انجام شد که ۱۰۴ پنکه موجود به‌دلیل اشکالات اولیه شرایط ناایمنی داشتند. در عملیات یاد‌شده ضمن رفع ایرادات طراحی مجموعه خنک‌کننده، تعمیرات اساسی نیز روی آنها انجام شد. باقر صالحی از مهندسان واحد نگهداری و تعمیرات ماشین‌آلات دوار این شرکت گفت: با توجه به امکان رها شدن پنکه‌های خنک‌کننده و ارتفاع بالای نصب پنکه‌های خنک‌کننده، تلاش شد تا با اصلاح مبتکرانه طراحی پیشین، این معضل حل شود و در عین حال عملیات خنک کردن مواد نفتی با اختلال مواجه نشود.
 • صدور انگور آذربایجان‌غربی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه: رئیس اتحادیه میوه و تره بار ارومیه از صادرات انگور به روسیه، عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خبر داد. قاسم عزتی با اشاره به دوبرابر شدن میزان تولید انگور در استان گفت: بخشی از محصول انگور استان به کشورهایی همچون روسیه، عراق و کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس صادر خواهد شد. وی به صادرات دیگر میوه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: میوه‌هایی همچون شلیل، آلو و زردآلو به ترکیه، عراق، روسیه، افغانستان و پاکستان صادر شده و همچنین بین محصولات صیفی نیز کلم، کدو، خیار و بادمجان به عراق صادر شده است.

بیشتر